חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דורין בניאל

דורין בניאל | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
דורין בניאל | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
29, קרן גלילות קפיטל

כבר כשהייתה ילדה ידעה דורין בניאל שאת החיים שלה היא לא תקדיש לדבר אחד בלבד. עם חוש עסקי מפותח ותשוקה גדולה ליזמות היא החליטה לשלב בין העולמות שמשכו אותה – פסיכולוגיה, עסקים וטכנולוגיה. כיום היא מחזיקה בתארים אקדמיים בשלושתם – תואר ראשון בפסיכולוגיה, מנהל עסקים ומדעי מחשב מאוניברסיטת אילינוי, ותואר שני (Global MBA) בחדשנות ויזמות מאוניברסיטת רייכמן.

את דרכה בעולם היזמות העסקית החלה בגיל מוקדם יחסית. כבר במהלך התואר הראשון, כשהיא בת 19, פיתחה אפליקציה שסייעה לסטודנטים להתנייד ברחבי הקמפוסים הגדולים בארה״ב על בסיס שיתופי נסיעה (Carpool).

מיד אחרי סיום התואר הראשון המשיכה לעסוק בתחום היזמות והתקבלה לעבודה בסטארט־אפ שם תמכה בפיתוח עסקי של הלקוחות הקמעונאיים והפוליטיים הגדולים ביותר של החברה שנרכשה מאוחר יותר על ידי Alliance Data ב־2.3 מיליארד דולר.

למרות שמסלול ההצלחה בשלב הזה היה סלול בפניה, קיבלה דורין החלטה לארוז חיים נוחים בשיקגו ולקנות כרטיס בכיוון אחד לישראל. ״הגעתי בלי תוכנית, אבל בסיפוק שעשיתי את ההחלטה הטובה ביותר״, נזכרת בניאל.

תוך כדי לימודי התואר התקבלה לעבודה באקסלרטור של מיקרוסופט שם חיברה בין סטארט־אפים ללקוחות עסקיים וסייעה לחברות בתוכנית האקסלרציה של הארגון בסגירת עסקאות עם תאגידים.

לצוות ה־Value Creation של קרן הון הסיכון גלילות קפיטל – מקרנות ההון סיכון המצליחות בישראל בתחום הסייבר – התקבלה ב־2018. ״יחד עם השותפים הקמתי שם מאפס את התשתיות לפעילות המחלקה וצוות יועצים בינלאומי הכולל יותר מ־120 C-Level executives, שמסייעים לסטארט־אפים בהם משקיעה הקרן״, מספרת בניאל.

לאחר שנתיים קודמה דורין להוביל את המחלקה בתור מנהלת – כשהיא בת 28. דורין שהצטרפה לקרן גלילות ב־2018 תמכה בקידומן של 17 חברות פורטפוליו מ־Seed ל־Scale, ותרמה לשישה אקזיטים שביצעה הקרן בשנים האחרונות.

אך כפי שעשתה כל חייה, בניאל לא הסתפקה רק בחיים מקצועיים עשירים. מעבר לעבודה בגלילות היא מתנדבת במחלקת תינוקות באיכילוב, בפורום שמקדם נשים בהייטק ומשמשת מנטורית לסטודנטים באוניברסיטת רייכמן. 

באותו נושא

דילוג לתוכן