חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יסמין מועלם

יסמין מועלם | צילום: רותם לבל
יסמין מועלם | צילום: רותם לבל
26, מוזיקאית

בתחילת 2020, כאשר כל עם ישראל היה עסוק בהתמודדות עם מגפה חדשה – יסמין מועלם לא תיארה לעצמה שזאת תהיה השנה בה תפרוץ.

אלבום הבכורה שלה, "אריה", שיצא סביב תקופת הסגר, זכה באופן גורף לשבחי המבקרים והסינגל מתוכו "מסיבה" הפך כמעט בן לילה ללהיט – הוא התברג במקום הראשון במצעד השבועי של ספוטיפיי, נכון להיום עומד על כמעט שבעה מיליון השמעות, ואף זכה בתואר "שיר השנה" של אקו"ם.

"מצד אחד הופתעתי לגמרי כשזה הגיע לממדים האלה, לא יכולתי לצפות לזה", נזכרת יסמין, "ומצד שני – תמיד הייתה בי אמונה עצמית ותחושה שיש לי דברים להגיע אליהם". – תמיד הייתה בי אמונה עצמית ותחושה שיש לי דברים להגיע אליהם".

ברגע שחזרו ההופעות – המעריצים הגיעו בהמוניהם. "מה שהכי הפתיע אותי זה שהקהל מאוד מגוון – חיילים, חבר'ה צעירים, ובנים – שהכי לא חשבתי שיאהבו את השירים. וגם מבוגרות, ילדות, דתיים וחילונים – זאת השמחה הכי גדולה בעיניי".

סגנון המוזיקה ב"אריה" הוא שילוב מתוחכם של היפ־הופ, ארנ'בי, פופ ונגיעות של מוזיקה מזרחית. העיסוק בטקסטים נע סביב חיפוש עצמי ורווקות תל אביבית לצד אלמנטים של אמונה. "וביום כיפור בית כנסת מרגש אותי כמו מוזיקה / חוזרת אל העיר ומסתגרת אני מגינה / על טהר המידות שלי / מוחקת את הטינדר, מה לזה ולמהות / אבל אז לילה בא ואני בודדה, אז אני מורידה", יסמין שרה ב"תל אביב".

"אני בכל מקום ואני בשום מקום". יסמין מועלם | צילום דפי הגאי

היא מסבירה שהדואליות הזאת במוזיקה היא חלק בלתי נפרד ממנה. "אף פעם לא הרגשתי שייכת לשום מקום, גדלתי ביפו ותמיד הייתה לי סקרנות למקומות אחרים בעולם. לא רציתי להיות תל אביבית במיוחד או בכל מקום אחר – אני בכל מקום ואני בשום מקום".

מועלם מספרת שההצלחה הגיעה רק ברגע שלמדה לשחרר – מוטיב חוזר חשוב בחייה. "בתור ילדה ישבתי שעות באולפן לבד, למדתי להפיק ולנגן. הדבר שבסוף שחרר אותי היה שחשבתי שאם זה לא קרה עד עכשיו – זה בטח כבר לא יקרה. כשהמשכתי לעבוד בלי הציפיות ובלי הלחץ – זה הפך לקל, יצרתי לא בשביל להרשים או להוכיח משהו, אלא פשוט כי זה מה שאני אוהבת לעשות".

בימים אלה, יסמין לוקחת הפסקה מלו"ז ההופעות הצפוף לאחר שילדה בת בכורה לפני כשלושה שבועות. "אני בעננים" היא מתמוגגת. "אני לגמרי לוקחת רגע להבין מי נגד מי וכרגע אני פה בבית אתה, אבל מאמינה שלאט לאט אני אחזור לפעילות".

"דווקא בתקופה שהופעתי המון, משהו ביצירתיות שלי הלך לטובת ההופעות והרגשתי חסומה בכתיבה", מספרת יסמין על העבודה על האלבום החדש. "מאז שהפסקתי להופיע, משהו השתחרר, ואני שוב משתעשעת ומוצאת כיוונים חדשים שמפתיעים אותי. אני ממש מתרגשת מהאפשרות שאנשים ישמעו את המוזיקה החדשה וזה נותן לי דרייב להמשיך".

באותו נושא

דילוג לתוכן