חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ליאור לאמש ושחר שמאי

ליאור לאמש (מימין) ושחר שמאי | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
ליאור לאמש (מימין) ושחר שמאי | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
27, 30; מייסדי GK8

ליאור לאמש ושחר שמאי הקימו את הסטארט־אפ הראשון שלהם, GK8, ללא ניסיון קודם ועם גיוס של פחות מ־10 מיליון דולר ממשקיעים כמו מריוס נאכט מייסד צ'ק פוינט, ובתוך שלוש שנים בלבד הצליחו להביא אותו לאקזיט של 115 מיליון דולר, לאחר שמכרו אותו לענקית הלוואות הקריפטו Celsius Network.

את GK8 ייסדו לאמש ושמאי במטרה להגן על "הכסף החדש" עבור מוסדות פיננסיים המאמצים נכסים דיגיטליים, באופן שמנטרל כל אפשרות לתקיפת סייבר. הערך האדיר משך אליהם לקוחות כמו בנקים אמריקניים ואירופיים, כמו גם ענקית המסחר בשוק ההון eTORO.

לאמש נולד וגדל בראשל"צ, סיים בהצטיינות תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני MBA, שניהם מאוניברסיטת בר אילן. לאחר לימודי התואר הראשון עבד כמפתח סייבר התקפי מבצעי במשרד ראש הממשלה.

שמאי נולד וגדל ברחובות, והתחיל לתכנת כבר בגיל 11. בגיל 14 כבר היה סטודנט לתואר ראשון במדעי המחשב. במהלך לימודי התואר ובמקביל ללימודים בבית הספר, החל לעבוד בחברת חומרה בתל אביב. בשירותו הצבאי שימש כמפתח סייבר התקפי מבצעי במשרד ראש הממשלה.

"הכל התחיל כשהתנסינו ברכישת ביטקוין. רכשנו מוצר שנחשב למאובטח ביותר בעולם ומנהל מיליארדי דולרים עד היום והצלחנו לפרוץ אותו תוך ארבעה ימים ללא משאבים מיוחדים – בנקודה הזו נולד הרעיון של GK8".

בצעד חריג, שלא נהוג ברכישות מסוג זה, ולאור העובדה שהחברה כבר בנתה לעצמה שם מהותי ופורטפוליו לקוחות מרשים, צלזיוס ו־GK8 החליטו לשמר את החברה כעצמאית. היא עדיין מנוהלת על ידי לאמש ושמאי, והם ממשיכים לכהן כמייסדים זה לצד זה בתפקידי מנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות, בהתאמה.

"אנחנו מקדישים את כל זמננו לחברה ועובדים קשה יותר אחרי האקזיט, כדי להמשיך להצמיח אותה. הצבנו יעדים מאוד שאפתניים – עסקיים וגם טכנולוגיים – ואנחנו מתכננים לעמוד בכולם. האופציה לפרוש, או אפילו לצאת לחופש, לא חלפה בראשנו. יחד עם צלזיוס נוכל להגדיל את הערך של GK8 באופן עצמאי הרבה יותר מכל סבב גיוס".

באותו נושא

דילוג לתוכן