חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ספיר בן הרוש

ספיר בן הרוש | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
ספיר בן הרוש | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
29, קרן פיטנגו

מטבע הדברים, עבודה באחת מקרנות ההון סיכון הוותיקות והגדולות בישראל  מלווה ברף גבוה מאוד של ציפיות. ספיר בן הרוש, אשר הצטרפה לקרן Pitango לפני שלוש שנים עומדת בכל הציפיות ואף הרבה מעבר. כשהיא בת 29, היא כבר מנהלת השקעות בכירה בקרן, חברת ההנהלה הצעירה ביותר בעמותת בוגרי 8200 ועומדת מאחורי הקמת קהילת הבוגרים הצעירים של העמותה.

במהלך עבודתה בפיטנגו, המנהלת נכון להיום יותר מ־2.5 מיליארד דולר והשקעות בלמעלה מ־250 חברות, ספיר הייתה שותפה לכ־20 השקעות בסטארט־אפים טכנולוגיים בשלבים מוקדמים.

כיום היא פעילה בדירקטוריונים של שבע חברות. בן הרוש מלווה את החברות לכל אורך תהליכי ההשקעה – מוולידציה (Validation) לרעיון ומוצר, דרך חיבור ללקוחות פוטנציאליים ועד לחשיבה אסטרטגית, גיוסי טאלנטים ועבודה מול קרנות גלובליות להשקעות בחברות הפורטפוליו.

במהלך הקריירה הקצרה והמצליחה הצליחה ספיר ליצור רשת קשרים ענפה. היא רותמת קשרים אלה לאיתור צוותים בשלבי הקמה ראשוניים כחברות פוטנציאליות להשקעה של פיטנגו: קרנות הון סיכון מקומיות וגלובליות, חברות פורטפוליו של הקרן, עמיתים בוגרי יחידות עילית, משקיעי אנג'ל או אקסלרטורים.

״אני בן אדם של אנשים״, מעידה על עצמה בן הרוש. ״זה לדעתי הדבר הכי חשוב ומה שתורם לי הרבה בעבודה. בסוף היזמים רוצים את האדם שהם ירגישו איתו הכי בנוח, מישהו שיוכלו לשבת איתו על בירה ולדבר הכי פתוח שאפשר. בקרן אנחנו מאוד מאמינים בעבודה שקופה ופתוחה עם היזמים, בגובה העיניים. אני באמת מרגישה שאנחנו מקימים את החברה ביחד איתם ושותפים איתם במאה אחוז – גם בהצלחות וגם בכישלונות״.

מלבד העשייה המקצועית, ספיר היא גם חברת הנהלה הצעירה ביותר בעמותת בוגרי 8200 ומנהלת בהתנדבות את פורום הצעירים של העמותה – תוכנית אשר ייסדה לפני חמש שנים וכבר מונה כ־4,000 חברי קהילה.

באותו נושא

דילוג לתוכן