חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יואב לבנון

יואב לבנון | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
יואב לבנון | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
17, פסנתרן קלאסי

נדמה כי המונח "ילד פלא" הוטבע במיוחד עבור יואב לבנון הפסנתרן בן ה־17. הוא החל לנגן בפסנתר בגיל שלוש בלבד. "גיליתי פסנתר בבית ואהבתי להקיש במקלדת ולשמוע את הצליל, וכבר אז רציתי להופיע בפני קהל", מספר יואב.

המחשבה שעולה – על הורים הישגיים הדוחפים את ילדם להתאמן שעות ארוכות ביום – רחוקה מהמציאות. אבל בגיל שש יואב כבר ניגן בקרנגי הול בניו יורק ובגיל שבע הופיע עם תזמורות בארץ ומסביב לעולם. בהמשך הוא עבר לחינוך ביתי והשלים את מבחני הבגרות, "אבל תמיד מצאתי זמן לשלב פעילויות פנאי ותחביבים אחרים".

לפני שלוש שנים, הוזמן יואב כפסנתרן הצעיר אי פעם לבצע רסיטל סולו בפסטיבל הנחשב בוורביה, שוויץ. ההצלחה המטאורית של יואב בגיל צעיר הביאה לחתימתו עם לייבל המוזיקה הקלאסית Warner Classics וחברת ניהול האומנים Harrison Parrott. "לאחרונה הקלטתי עם וורנר את אלבום הבכורה שלי שישוחרר רשמית במאי, ועונת הקונצרטים הקרובה כבר עמוסה בהופעות משמעותיות", הוא מציין.

יואב לבנון צילום ניר סלקמן
יואב לבנון. צילום: ניר סלקמן

יואב מספר כי לעולם לא נתקל בביקורת כלשהי על היותו ישראלי. "למזלי, נתקלתי בקהל אוהד בכל מקום בו הופעתי. בספרד הוענק לי פרס אומן צעיר וניגנתי בנוכחות המלכה סופיה ואפילו נפגשתי איתה. אני מרגיש שמעבר להישג האישי, אני עומד ומייצג בכבוד את מדינת ישראל".

סדר היום הצפוף והאימונים המפרכים לא מרפים את ידיו של האומן הצעיר. "כל יום מקדם אותי למטרה – להיות נגן ומוזיקאי טוב יותר. סדר היום שלי מחייב תכנון ויעילות, במיוחד כשרוצים להספיק נגינה, לימודים נוספים, תחביבים וחיי חברה. הזמן לחיים החברתיים מוגבל אבל החברויות שיש לי מאוד קרובות וממלאות אותי".

בימים אלו מתכנן יואב להמשיך ליצור ולהופיע מסביב לעולם. "אני שמח שאני מצליח לגרום לאנשים ליהנות וזה נותן לי הרבה מוטיבציה להמשיך הלאה. אני שואף להמשיך ולבנות את עצמי כפסנתרן הטוב ביותר שאני יכול להיות ולשתף אנשים ברחבי העולם בחוויה המוזיקלית שלי".

באותו נושא

דילוג לתוכן