חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אלון גובקין

אלון גובקין | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
אלון גובקין | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
26, מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיות, Aporia

כחלק משירותו הצבאי ביחידה טכנולוגית, בנה אלון גובקין מודל בינה מלאכותית ש"יודע" לשחק בעצמו את המשחק המוכר סופר מריו. "הוא היה די טוב, וזה היה די מצחיק", הוא נזכר. "אבל באיזשהו שלב הגעתי למצב שאני משנה באופן רנדומלי כל מיני פרמטרים באימון של המודל, בלי לדעת על מה הם משפיעים – וזה שיפר את המודל, בלי שאני מבין למה", הוא אומר.

"בסביבות מוצר עובד, גם במוצרים של חברות ענק, אף אחד לא ממש יודע מה קורה או אם מודלים של בינה מלאכותית מקבלים החלטות טובות", מוסיף גובקין.

ב־Aporia שייסד יחד עם לירן חסון (מנכ"ל), פיתחו מוצר שיודע לנטר ולבקר פגמים וכשלים שלא אותרו במהלך פיתוחם של מוצרי בינה מלאכותית – מה שמאפשר לחברות להשתמש בטכנולוגיה באופן אחראי ומבוקר. "מודלים מאומנים בדרך כלל על סט מידע היסטורי, ולכן הם לומדים לתפקד טוב על המידע הזה – שמייצג גרסה מאוד ספציפית של העולם.

את הקוד הראשון שלו כתב בגיל שבע. אלון גובקין (שחר פורת מימין) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

לאחר מכן, בסביבה האמיתית, כל עוד שהמידע שנכנס למודל דומה פלוס מינוס למידע ההיסטורי שהוא אומן עליו, הביצועים טובים. אבל כשהמידע משתנה, המודל יכול לחזות שטויות. וזה בדיוק מה שהמוצר שלנו מנטר", מוסיף גובקין.

החברה, שגייסה עד כה 30 מיליון דולר בהובלת Tiger Global Management ו־TLV Partners, הוקמה ב־2019 ומעסיקה יותר מ־30 עובדים בתל אביב. בין לקוחותיה ענקיות כמו Bosch ,Lemonade ו־.Armis

גובקין גדל בקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל. "אני מנגן על פסנתר, על גיטרה ומתופף על כל דבר אפשרי – חוץ מתופים, זה רועש מדי בעיר מגוריי כעת, גבעתיים". את הקוד הראשון שלו כתב בגיל שבע, ומאוחר יותר שחרר כמה פרויקטים שיצר בקוד פתוח – מה שגרם לחברה יפנית לבקש ממנו לעבוד איתם על אפליקציה ללימוד אנגלית. "עבור קיבוצניק בן 17 , זאת הייתה חוויה מטורפת לטוס אליהם לקצה השני של העולם ולעבוד איתם כשהתרבות והשפה כל כך שונים".

באותו נושא

דילוג לתוכן