חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דריה אטמנוב

דריה אטמנוב | צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל
דריה אטמנוב | צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל
17, מתעמלת אומנותית, אלופת אירופה

"מובן שאני רוצה להגיע לאולימפיאדה, אבל החלום הכי גדול, הוא לא המדליה האולימפית, אלא ליהנות מהדרך", אומרת דריה אטמנוב, המתעמלת האומנותית המצליחה ביותר בישראל. ביוני האחרון, באליפות אירופה שנערכה בתל אביב, הפתיעה אטמנוב את הפייבוריטיות וזכתה בזהב, עם תצוגה של ארבעה תרגילים בלתי נשכחים שכבשו את הקהל.

ולא מדובר בהישג חד פעמי. אטמנוב המשיכה לתחרות מוצלחת במשחקי העולם בארה"ב, שם השיגה את מדליות הזהב בכדור ובסרט והפכה לספורטאית הישראלית הראשונה אי פעם שזכתה במדליית זהב במשחקי העולם. ואחר כך גם גם הוסיפה מדליית כסף באלות.

"ב־2012 היינו בחופשה משפחתית אצל סבא וסבתא בחו״ל וצפינו באולימפיאדה. ראיתי את הבנות עובדות בכזאת קלילות, מבצעות את כל האלמנטים המדהימים האלה, ואני זוכרת שכבר שם התאהבתי בענף", היא מספרת. הפעם הראשונה שהיא התנסתה בזה הייתה בגיל שבע – "אמא שלי לקחה אותי לחוג ריקוד, והמורה הציעה לנסות התעמלות אומנותית. ומאז אני שם, כבר 10 שנים, ומאוד אוהבת את זה".

דריה אטמנוב. "אני מרגישה שאני כל פעם מנצחת את עצמי מחדש" | צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל
דריה אטמנוב. "אני מרגישה שאני כל פעם מנצחת את עצמי מחדש" | צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל

היא מספרת כי "תיכון טומשין בראשון לציון ואיגוד ההתעמלות ממש עוזרים לי. התיכון מאפשר לי הרבה מרחב ומעניק המון עזרה. אני בעיקרון לא מגיעה בכלל כי אני מתאמנת עם המאמנת שלי איילת זוסמן".

ומה עם חיי חברה?
"אין", היא עונה וצוחקת, "אבל אני לא מתבאסת. החלטתי שעכשיו אני מקדישה את כל כולי לזה. אחר כך יהיה לי זמן לכל השאר".

מסמנים את דריה ככוכבת הבאה של ההתעמלות האומנותית ומצפים ממנה להגיע לאולימפיאדה. "יש הרבה מתעמלות בעולם, שאני מקבלת מהן השראה ומעריצה אותן. העיקרית היא לינוי אשרם. התאמנתי איתה ממש מגיל צעיר, והיא מודל והשראה אבל אני צועדת בדרך שלי".

מה את אוהבת בענף הזה של התעמלות אומנותית?
"ההרגשה שאני כל פעם מנצחת את עצמי מחדש, אם זה באימונים או בתחרויות".

באותו נושא

דילוג לתוכן