חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דיוויד פלדמן

דיוויד פלדמן | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
דיוויד פלדמן | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
30, מנהל פעילות ואסטרטגיה בישראל, Flint Capital

את דרכו לניהול הפעילות בישראל של קרן ההשקעות האמריקנית Flint Capital עשה דיוויד פלדמן כמעט במקרה. אחרי הצבא טס לארצות הברית, שם נולד וגדל עד גיל 12 , ועבד כאחראי גיוס משתתפים לפרויקט תגלית. במסגרת פעילותו בקמפוסים הכיר מספר אנג'לים – אנשים פרטיים שמעוניינים להשקיע בחברות צעירות – ולצד עבודתו החל בחיבורים בינם לבין חברות.

פלדמן ארגן לחברות "רוד שואו" בין המשקיעים, ובאחד מהם הכיר את הנציגים של דלויט ישראל, שהציעו לו עבודה בפירמה – לעשות בדיוק מה שהוא עשה עד כה, רק בהיקף גדול יותר, ובישראל.

פלדמן עבד עם תאגידי ענק שרצו להכיר חברות סטארט־אפ ישראליות, כמו גם עם גופים שחיפשו פתרון כחול־לבן לבעיות ספציפיות שבהן נתקלו. "עם הזמן הבנתי שיש לי גישה טובה להזדמנויות השקעה ורציתי לעבור צד ולהיות המשקיע", הוא מספר.

"עם הזמן הבנתי שיש לי גישה טובה להזדמנויות השקעה". דיוויד פלדמן (משמאל: יונית ויצמן) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

הקשרים שפיתח והידע שצבר הובילו את JVP להעסיק אותו כמשקיע. כשנתיים לאחר מכן החל לנהל את הפעילות והאסטרטגיה בישראל עבור פלינט קאפיטל, המתמחה בהשקעה בחברות סטארט־אפ טכנולוגיות בארה"ב, ישראל ואירופה. לפלינט רקורד של השקעות בחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים עם מודלים עסקיים חזקים, הבונות מוצרים חדשניים שמשפרים את חיי המשתמשים בהן.

"המטרה שלי היא להיות מעורב מאוד בהשקעה ובטיפוח הדור הבא של היזמים, תוך התמודדות עם הבעיות המורכבות ביותר מבחינה טכנולוגית ובניית ארגונים מובילים בתעשייה.

אני נלהב במיוחד להגדיל את הייצוג וההכלה של מיעוטים ואוכלוסיות מגוונות בהייטק בישראל, מעבר לשילוב הנוכחי של 10%. אני מקווה לתת השראה לדור הבא לפיתוח פתרונות המשפרים את האנושות", מסכם פלדמן.

באותו נושא

דילוג לתוכן