חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דור ואור אליגולא

אור ודור אליגולא | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
אור ודור אליגולא | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
27, ממייסדי BridgeWise

כשהתאומים, אור (מימין) ודור אליגולא, נשאלים אם המוצר שלהם ייתר את האנליסט, ניכר שהם רגילים להדוף את השאלה: "אנחנו הופכים כל אנליסט לסופר אנליסט, כי אנחנו מורידים ממנו את 'העבודה השחורה'".

המוצר של BridgeWise מבוסס על בינה מלאכותית ומנתח 44 אלף מניות. את התובנות מנגישה החברה לכל משקיע, והוא יכול לקבל, בלחיצת כפתור, את הניתוח הפיננסי בשפת האם שלו. "אנחנו, בנישה של שוק ההון, נהפוך להיות חברת מחקר שבמקום להעסיק אלף אנליסטים, תספק את הכוח שלהם לכל אחד, בכיס או במחשב", הם אומרים.

עשרות לקוחות כבר מנויים לשירות, ביניהם בנקים, בתי השקעות וגופים פיננסיים, בארץ ובעולם – והם הלקוחות המשלמים של החברה. משתמשי הקצה (כמיליון וחצי איש) פוגשים בשירות באמצעות פלטפורמות המסחר שהם משתמשים בהן דרך מערך יעוץ ההשקעות של גופים פיננסיים. בתוך 48 שעות מפרסום הדוח הכספי "מגבש" המוצר את התובנות, על סמך 252 פרמטרים.

אור (מימין) ודור אליגולא. "יש יתרון בלקבל את השותף הכי טוב בחיים עוד מחבל הטבור" | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
אור (מימין) ודור אליגולא. "יש יתרון בלקבל את השותף הכי טוב בחיים עוד מחבל הטבור" | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

החברה הוקמה ב־2019 על ידי גבריאל דיאמנט (מנכ"ל); מור חזן (סמנכ"ל מוצר), דור אליגולא (מנהל עסקים ראשי) ואור אליגולא (סמנכ"ל התפעול). 37 עובדים בחברה, רובם ברמת גן.

לפני שעבדו על הטכנולוגיה הנוכחית, עסקו השניים בכתיבת אלגוריתם לתמחור יהלומים, ומכרו את הטכנולוגיה לחברה בריטית. "אחר כך רצינו ליישם יכולות שיש לנו ב־AI ותמחור נכסים פיננסיים בשוק ההון", מסביר אור. "התחלנו כקרן גידור, ואחד הגורמים המובילים בשוק אמר שהטכנולוגיה רלוונטית לכולם, ולא רק לקרן גידור". "מכלי פנימי שפיתחנו, הבנו שיש פה הזדמנות גדולה יותר", מוסיף דור.

כששואלים אותם אם כתאומים לא קיימים חיכוכים ביניהם – הם לא מתבלבלים. "יש יתרון בלקבל את השותף הכי טוב בחיים והחבר הכי טוב עוד מחבל הטבור. אנחנו משלימים זה את זה, וכל אחד מפתח יכולות מגוונות ומאוד שונות", אומר דור.

הם גדלו ברמת אפעל. בגיל 20 היו אלופי ישראל בפיפ"א והוחתמו על ידי מכבי תל אביב לגיימרים המקצועיים הראשונים בישראל. את התואר הראשון במשפטים קיבלו יחד מאוניברסיטת בר אילן כשהם רק בני 17, והמשיכו יחד גם לתואר השני. במשפטים.

באותו נושא

דילוג לתוכן