חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

גל אולמן

גל אולמן | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
גל אולמן | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
23, מעצב אופנה, הישראלי הראשון לעבוד בבית האופנה פייר קארדן

בגיל 19 בלבד, השיק גל אולמן ליין של מסכות פנים מעוצבות שהפכו למבוקשות מסביב לעולם ואף נלבשו על ידי נועה קירל ויהונתן מרגי. מרגע זה, החל הכדור להתגלגל עבור אולמן ותפס תאוצה מרשימה. הוא עיצב את ״חליפת מיליון הדולר״ האייקונית של קירל, הציג במספר שבועות אופנה בתל אביב, השתתף בפרויקטים המשלבים אופנה עם תרומה לקהילה, והספיק לעצב לסטטיק ובן אל, סטפן לגר, עדן חסון, עברי לידר, נסרין ועוד.

אולמן נולד וגדל בחיפה ובזמן שירותו הצבאי, ביחידת ההסברה של חיל הים, הוא גילה את התשוקה האמיתית שלו. "עם המעבר למרכז", מספר אולמן, "נשאבתי לעולמות תרבותיים שלא הייתי חשוף אליהם כילד בצפון. הרגשתי שהראש והנפש שלי מתמלאים ונולדים מחדש, וכך התחלתי לנסות ולגלות את כישרון העיצוב שלי".

כיום מתגורר אולמן בפריז לאחר שהתקבל למשרה נוצצת במיוחד בבית האופנה של פייר קארדן, ובכך הפך לישראלי הראשון במוסד הצרפתי הוותיק. "ישראל תמיד תהיה המקום המועדף והבית הראשון שלי", מספר אולמן, "אבל פה זה המגרש של הגדולים, מבחינת הביקוש לאופנה, ההזדמנויות הגדולות והתקציבים. בשבועות אופנה, לדוגמה, אתה ממש מרגיש איך כל עולם האופנה ומוקדי הכוח מתרכזים בפריז".

גל אולמן. "ישראל תמיד תהיה המקום המועדף והבית הראשון שלי" (מימין: אורי זמיר) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

במקביל, משיק אולמן את קולקציית התיקים הראשונה שלו – GU Bags. "אלה תיקי הברכיים הראשונים אי פעם – והם והולכים לכבוש את העולם", אומר אולמן בהתרגשות. "בשלב הראשון ייצרתי שלושה דגמים אשר מגיעים מעולמות השראה שונים, וישנם עיצובים נוספים רבים בדרך. אפשר רק לספר שהדגם הראשון שייצא, טרם ההשקה הרשמית, נמצא בארון של קיילי ג׳נר.

"לפעמים אנשים חושבים מהצד שהכל קורה מהר או בקלות", מספר אולמן על ההתמודדות עם ההצלחה בגיל צעיר. "אבל כדי להגיע להצלחות יש המון כישלונות ומורדות בדרך. רק החודש, לדוגמה, עיצבתי לוק בתפירה אישית במיוחד לקליפ החדש של שאקירה. זה צולם ולבסוף לא נכנס בעריכה. מקרה דומה קרה עם 'המרוץ לדראג של רו פול' שהזמין ממני לוק בתפירה אישית במיוחד.

ככה זה בעולם האופנה. על כל הצלחה שמתפרסמת יש דרך ארוכה שלא נראית לעין מבחוץ. צריך להתרכז במטרה הגדולה ורק לגדול מהכשלונות בדרך".

באותו נושא

דילוג לתוכן