חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

גלעד לוי

גלעד לוי | צילום: דוד מיכאלי, הפועל ירושלים
גלעד לוי | צילום: דוד מיכאלי, הפועל ירושלים
20, כדורסלן, הפועל ירושלים ונבחרת העתודה

במהלך ההיסטוריה הארוכה שלו הצמיח הכדורסל הישראלי כישרונות מבטיחים שהפכו לכוכבים גדולים. מברקוביץ׳ וג'מצ׳י, דרך שפר, גורדון וקטש, ועד כספי ואבדיה. שמות גדולים בכל עמדות המשחק, מלבד אחת – עמדת הסנטר. משום מה באזור הצבע התקשה ענף הספורט המקומי לייצר סטארים אמיתיים. מבחינה זו, גלעד לוי, המתנשא לגובה של 2.20 מטר, הוא הבטחה גדולה וללא ספק אחד משחקני הציר הכישרוניים שצמחו פה בעשורים האחרונים.

לוי עשה את הצעד הראשון שלו במחלקת הילדים של מועדון הפועל אשדוד, התקדם מהר מאוד אל קבוצת הנוער של גלבוע־גליל, שם הפגין ביצועים מרשימים, הרבה מעבר לטאלנטים אחרים בני גילו. לא לקח הרבה זמן והוא נקלט ברדאר של ציידי כישרונות, שזיהו את הפוטנציאל הגדול. כשהוא בן 16 בלבד עבר לספרד וחתם באקדמיה של אסטודיאנטס מדריד, שם שיחק בארבע השנים האחרונות – עד שהפועל ירושלים שמה עליו את ידה והחתימה את הכישרון העולה על חוזה ארוך טווח.

לאורך השנים בלט לוי בנבחרות ישראל השונות, מהקדטים (עד גיל 17) ועד נבחרת העתודה (עד גיל 20). באליפות אירופה האחרונה, שנערכה בקיץ במונטנגרו, המשיך הסנטר הענק לממש את הפוטנציאל הגדול, הוביל את הנבחרת עד לחצי הגמר (שם נכנעה לספרד החזקה שהוכתרה אלופה), והיה מועמד לשחקן המצטיין של הטורניר – מה שסימן עוד אחד מרגעי הפסגה בקריירה שלו.

גלעד לוי. "״מבחינתי החלום הכי גדול הוא לשחק כדורסל בליגות הגבוהות ביותר" | צילום: דוד מיכאלי, הפועל ירושלים
גלעד לוי. "״מבחינתי החלום הכי גדול הוא לשחק כדורסל בליגות הגבוהות ביותר" | צילום: דוד מיכאלי, הפועל ירושלים

״במהלך הקמפיין האחרון של הנבחרת, שסיימנו במקום הרביעי, הרגשתי שהיכולות שלי באות לידי ביטוי בצורה הכי טובה", הוא מספר. "זה היה טורניר מצוין. המשפחה שלי ליוותה אותי ותמכה מהיציע, והגענו להישג שרבים חשבו שלא נוכל לעשות״.

רגע שיא נוסף בקריירה שלו היה כששיחק שנתיים בספרד ועלה ליגה עם קבוצת הבת של אסטודיאנטס, אז גם נבחר ל־MVP של הפלייאוף. ״מבחינתי החלום הכי גדול היה ונשאר לשחק כדורסל בליגות הגבוהות ביותר – היורוליג וה־NBA״, מסמן לוי את היעדים הבאים, ״אבל לפני כן אני שואף להגיע להישגים גדולים עם הפועל ירושלים.

״בינתיים אני ממשיך להתאמן חזק, לעבוד קשה ולהשתפר כדי להגשים את החלום שלי. אני בטוח שהערכים שאני סופג היום בהפועל – עבודה קשה, התמדה, אמונה בדרך והרבה סבלנות – יעזרו לי להגיע לשם״.

באותו נושא

דילוג לתוכן