חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

נריה קראוס

נריה קראוס | צלם: נועם גלאי
נריה קראוס | צלם: נועם גלאי
29, מגישה ושליחת חדשות 13 בארה"ב

בארבע השנים האחרונות שימשה נריה קראוס כעורכת התרבות של חדשות 13 ומגישה מחליפה ברצועת האקטואליה. במהלך אחת התוכניות, כשבוע לפני מערכת הבחירות האחרונה, ראיינה קראוס את אשת ראש הממשלה, ליהיא לפיד, בראיון שנקטע לאחר שזו נשאלה על שירותו הצבאי של בעלה.

קראוס אומרת כי הדימוי שנוצר לה כמראיינת "קשוחה" לא מרתיע אותה, ואף מחמיא לה. "מי שבא להתראיין אצלי יודע שאני אשאל את השאלות כמו שאני רוצה, גם אם הן קשות יותר או פחות נעימות. אחד הדברים הכי חשובים לדעתי זה לדעת טוב מול מי אני יושבת, מה מניע אותו ולדעת לענות לו כשהוא מתחיל להתחמק או לחרטט את הצופים.

"יש מרואיינים שחוששים לבוא להתראיין אצלי, וטוקבקיסטים שתוקפים אותי על בסיס יומי, אבל אני מרגישה באמת ובתמים שאני עובדת עבור כל אחד מהצופים והצופות – ואלה רוב התגובות שאני מקבלת".

"למרות האתגר המקצועי, בסוף הבית והלב שלי נמצאים בישראל". נריה קראוס | צלם: נועם גלאי

קראוס נולדה וגדלה בתל אביב, למדה ב"תיכון חדש" ושימשה במקביל ככתבת נוער בעיתון מעריב לילדים. "אמא שלי הייתה אשת צבא קבע ששברה תקרות זכוכית בצה״ל", מספרת קראוס, "אז בילדות שלי עברנו הרבה מקומות מגורים ברחבי הארץ. ההורים השפיעו עליי מאוד, ותמיד אמרו לי ולאחים שלי שאנחנו צריכים ויכולים להשפיע לטובה. עד היום הרצון הזה הוא חלק חשוב מכל עשייה שלי".

בין סיקוריה הבולטים של קראוס הופיע תחקיר על התנהלות אביה של הזמרת עדי ביטי, שלאחר פרסומו הוחמר עונשו למאסר בפועל. "כל תחקיר שפרסמתי הוא צלילה עמוקה לאירוע מורכב", מספרת קראוס. "זאת עבודה סיזיפית אבל כשאני מזהה שיש סיפור גדול, כמו במקרה של רונן ביטי, אני ממשיכה עד שרואה שאפשר להוציא את האמת לאור".

בינואר 2023 נפתח פרק חדש בחייה של קראוס כשמונתה לשליחת חדשות 13 בארצות הברית. "זאת תחושת שליחות לסקר בתקופה הזאת את הבית הלבן, המירוץ לנשיאות ואת יחסי ישראל־ארה״ב. למרות האתגר המקצועי, בסוף הבית והלב שלי נמצאים בישראל, איפה שהמשפחה, החברים והתרבות שאני כל כך אוהבת ומחוברת אליה בנימי נפשי".

באותו נושא

דילוג לתוכן