חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

רון קליינר

רון קליינר | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
רון קליינר | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
30, דוקטורנטית לחקר הסרטן, במסלול הישיר לדוקטורט באוניברסיטת ת"א

רון קליינר, דוקטורנטית לחקר הסרטן, עובדת על פריצת דרך מדעית שעתידה לשנות את פני עולם הרפואה – חיסון עבור סרטני מערכת העיכול, ביניהם סרטן הלבלב, שהוא גורם התמותה הרביעי מבין מחלות הסרטן.

במסגרת עבודת הדוקטורט שלה בפקולטה לרפואה – במעבדה של פרופ' רונית סצ'י פאינרו, מהחוקרות המובילות בעולם בתחום הסרטן – היא מפתחת חיסונים מבוססי ננו־טכנולוגיה עבור מחלת הסרטן ונגיף הקורונה.

היתרון בטכנולוגיה החדשנית הזאת הוא שניתן להתאים אותה בקלות לסוגי סרטן שונים על ידי שינוי של מרכיבים אחדים המאפיינים את הסרטן הספציפי. "באמצעות יתרון זה", מסבירה קליינר, "בפרוץ מגפת הקורונה, הצלחנו להתאים את החיסון שיצרנו למחלת הסרטן גם לחיסון כנגד מחלות זיהומיות, כחלק מהמאמץ העולמי למיגור וירוס הקורונה. מחלת הסרטן ומחלות נגיפיות הם מגורמי התמותה המובילים בעולם, לכן מערכת כמו הננו־ חיסון שפיתחנו, שרותמת ומעודדת את מערכת החיסון לתקוף את הגורם הזר, בין אם הוא וירוס או תא סרטני, יכולה להציל חיי אדם רבים".

"האהבה למחקר מאפשרת לי להתגבר על קשיים רבים". רון קליינר (משמאל: איתי מסד) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

קליינר נולדה וגדלה ברמת גן, בסביבה המקדמת מצוינות והשכלה. אך על אף הסביבה התומכת, החיבור שלה לעולם האקדמי לא היה מיידי. "כילדה שאובחנה עם דיסלקציה, רוב הפעולות הלימודיות בבית הספר שהיו כרוכות בקריאה, שינון ושפה היו מתסכלות ומאיימות", היא מספרת. מכיוון שהמקצועות המילוליים בבית הספר היו יותר מאתגרים עבורה, התעניינה באופן טבעי במקצועות הריאליים ובחרה להרחיב בתיכון את מקצוע הביולוגיה. "למרות הקשיים הלימודיים שחוויתי, האמנתי בעצמי והצלחתי להתגבר עליהם בזכות התמדה וכוח רצון, ואף סיימתי את לימודיי בתיכון בליך בהצטיינות".

במהלך התואר הראשון, בטכניון במסלול הנדסה ביו־כימית, השתלבה קליינר באחת מהמעבדות המובילות בארץ בתחום של ננו־תרופות ממוקדות מטרה, בהובלת פרופ' אבי שרודר. בנוסף, היא שותפה בכתיבה של שמונה מאמרים אשר פורסמו בכתבי עת יוקרתיים בעולם בתחום הרפואה והננו־טכנולוגיה וזכתה במלגת עזריאלי ובמלגת החדשנות של טבע.

"האהבה שלי למחקר היא זו שמאפשרת לי להתגבר על הקשיים הרבים שניצבים מולי במהלך עבודת הדוקטורט המורכבת והמאתגרת הזאת", היא מסבירה מה עומד מאחורי ההצלחה שלה בעולם המחקר. "אני מאמינה שכשעושים דברים מהלב, בשילוב עם כוח רצון והתמדה, ניתן להגיע להישגים. וכמובן, הרצון שלי לפתח פלטפורמה שיכולה לתרום לחברה האנושית ולהשפיע על חייהם של אנשים דוחפת אותי להתקדם ולהצליח".

באותו נושא

דילוג לתוכן