חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שרה רקובסקי

שרה רקובסקי | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
שרה רקובסקי | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
24, מפתחת תוכנה, פעילה לשילוב נשים חרדיות בהייטק

"יכולתי לגלוש באינטרנט רק כשאחד ההורים היה יושב איתי", אומרת שרה רקובסקי כשהיא מסבירה מדוע קיומו של מחשב בבית חרדי ליטאי בבני ברק הוא לא דבר מובן מאליו. אצלה בבית היה כזה מחשב – "קיבלנו היתר לצורכי עבודה" היא מסייגת – וכבר בגיל 14 אהבה לעבוד עם תוכנה בעזרתה ניתן לבנות משחקי מחשב בסיסיים. אחרי שלוש שנים למדה פיתוח תוכנה בשלוחה חרדית של המכללה למנהל, והיום – במקביל לעבודתה כמפתחת תוכנה בחברת הייטק – היא משקיעה את זמנה בקידום תעסוקתן של נשים חרדיות.

"כאישה חרדית, כשהתחלתי לחפש עבודה בפיתוח תוכנה ללא ניסיון, נתקלתי בקושי משמעותי ומתסכל בכניסה לעולם שונה משלי, שלא הכרתי. אפילו לא ידעתי מה זה לינקדאין. הבנתי שנשים חרדיות לא מנוסות במציאת מקום עבודה בהייטק, וגם אף אחד מסביבן לא באמת מבין בתחום", היא מסבירה. "קיימים פערים תרבותיים בשני הצדדים. למשל, בחורות סמינר חרדיות נמצאות בחברת נשים עד שהן יוצאות לשוק העבודה. הן לא עושות צבא, לא יודעות להתנהל עם מנהלים גברים. באורח די נדיר אני חתמתי חוזה תוך שבועיים מאז שהתחלתי לחפש, והחלטתי שאהיה שם בשביל אחרות".

את פעילויות הייעוץ עורכת רקובסקי במגוון פלטפורמות. יש לה חשבון לינקדאין עם 25 אלף עוקבים וקבוצת צ'אט ב־Gmail הכוללת 1,200 משתתפות. היא הגתה תוכנית מנטורינג לחרדיות בהייטק ומנהלת קבוצת וואטסאפ של 270 נשים חרדיות – ופעילה גם במקומות נוספים. בעבר ניהלה יחד עם היזמת החרדית רבקה צפריר את קהילת Level-Up לשילוב חרדיות בהייטק.

שרה רקובסקי. "כל מי שתפנה אליי אשתדל לעזור לה" (משמאל: שירן רכמן) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
שרה רקובסקי. "כל מי שתפנה אליי אשתדל לעזור לה" (משמאל: שירן רכמן) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

קבוצת צ'אט ב־Gmail? יש פלטפורמות מתקדמות יותר…
"במהלך הפעילות שלי שמתי לב שקשה לצמוח כי לחלק מהחרדיות יש סמארטפונים חסומים או שירותי אינטרנט מסוננים. אבל מייל יש לכולן. אני גם פועלת מול חברות האינטרנט המסונן כדי שיחריגו את לינקדאין מהסינון שלהן. באחת הצלחתי, מהשנייה התקבלה הסכמה עקרונית".

את כל זה עושה רקובסקי ללא תמורה כספית. "אני מרגישה סיפוק מטורף כשאני נזכרת שבזכותי יש כך וכך בנות שהכפילו את השכר שלהן, שהגיעו למקומות עבודה טובים. כל מי שתפנה אליי אשתדל לעזור לה.

"החלום שלי הוא להקים סטארט־אפ בתחום שישנה את העולם לטובה, בינתיים אני מחכה לרעיון טוב עם מודל כלכלי מצליח. מה שבטוח הוא שאני אקפיד שאצלי יהיה גיוון בצוות העובדים, ואפעל לכך שיהיה ייצוג הולם לכלל המגזרים".

באותו נושא

דילוג לתוכן