חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שי זנקו

שי זנקו | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
שי זנקו | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
22, דוגמנית בינלאומית

“אני מרגישה שאני מייצגת ציבור שלם, ולא רוצה לאכזב את הקהילה שלי. המהפכה במידות תגיע בסופו של דבר, בין אם חברות האופנה ירצו בכך או לא", אומרת שי זנקו. בחמש השנים האחרונות היא מצטלמת למותגים בינלאומיים, המוכרים בכל העולם, ביניהם אסוס, מארקס אנד ספנסר, אמזון, פארפטץ' ועוד. בישראל, לדבריה, הדרך עוד ארוכה.

“כל העולם כבר יודע להכיל את המידות שלי, ושוק האופנה עושה דרך מאוד משמעותית", היא מוסיפה. “היו כמה מותגים שביקשו שאצטלם עבורם למרות שהם לא מחזיקים את המידות שלי, ורצו ליצור אותן רק עבור הצילומים. לא הסכמתי. האמת שלי חשובה לי, ואני לא מוכנה להתפשר עליה". בעונה הקרובה משיקה זנקו קולקציה שעיצבה בעצמה.

זנקו מספרת שבמשך כל חייה המשקל היווה לה מכשול, ותמיד היה נושא לדיבור – מה שהוביל אותה לפתח הפרעות אכילה איתן התמודדה במשך שנים. בתיכון היא רותקה למיטה בעקבות ניתוח, ומספרת שעברה תקופה קשה. מתוך המשבר החלה להשתקם נפשית, וכשהתאזנה, בעידוד אמה, החליטה לגשת לאודישן – אך לא התקבלה. המעצב שבחן אותה התעקש שיש לה פוטנציאל, שידך אותה לסוכנות, והיא החלה לעבוד.

חודשיים אחרי שנכנסה לעולם הדוגמנות, חשבון האינסטגרם של מגזין ווג פרסם תמונה שלה בבגד ים, והיא עברה, בגיל 17 בלבד, לחיות בלונדון. זנקו הוחתמה בסוכנויות והחלה בצילומי קמפיינים בינלאומיים. מגזין ווג בארצות הברית פרסם עליה כתבת פרופיל שתורגמה ופורסמה ברחבי העולם, בה נכתב כי שי זנקו משנה את פני תעשיית האופנה העולמית.

שי, שנולדה וגדלה בתל אביב, חיה על קו ישראל־לונדון בשנים האחרונות, ומשתדלת להחזיק תמיד את הדרכון עליה. “יש שבועות בהם כל יום אני על מטוס בדרך למקום אחר", היא אומרת. “אני יכולה לשבת עם חברה במסעדה, לקבל שיחה ולעלות על מטוס אחרי שעתיים. אני ספונטנית ואוהבת שאין שגרה קבועה". מתחילת השנה היא הוחתמה בסוכנויות ספרד, לונדון, גרמניה וניו יורק.

את ה'מתכון' להצלחה הבינלאומית שלה מייחסת שי למשפחתה. “יש לי את אחת המשפחות המדהימות והתומכות. ההורים היו מאחוריי, נתנו לי את הכל וסמכו עליי. אם לא תציבי את עצמך בסביבה שמגביהה אותך, שנותנת לך חופש בלי ביקורת – איך תצליחי?".

“יש שבועות בהם כל יום אני על מטוס בדרך למקום אחר". שי זנקו (מימין: תום נשר) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

באותו נושא

דילוג לתוכן