חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שירן רכמן

שירן רכמן | צילום:צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
שירן רכמן | צילום:צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
24, מייסדת ומנהלת תהליך ראשית, Cloudyo

חברת הסטארט־אפ Cloudyo הוקמה במטרה לאפשר לכל ארגון למצוא את שירותי הענן המתאימים לו בצורה הקלה והמדויקת ביותר. מדובר בפלטפורמה הראשונה שמשנה את האופן שבו חברות מחפשות ומוצאות שירותי ענן, באמצעות פרסונליזציה ושקיפות.

"אנו מאפשרים לארגונים שאינם ארגוני הייטק להתמצא בעולמות ה־SaaS (תוכנות כשירות) ולתכנן בבטחה, בחוכמה ובצורה אוטומטית את האקו־סיסטם הענני שלהן". מסבירה שירן רכמן, שהקימה את החברה בגיל 23 בלבד. העולם, מצדו, ירוויח חסכון משמעותי בזמן ובמשאבים – במקום להיעזר במתווכים ובגורמי ביניים ולהפוך את בחירת שירות הענן לתהליך ארוך ומסורבל, הטכנולוגיה הלומדת של קלאודיו תאפשר יעילות והחלטות טובות יותר, לכל ארגון, בהתאם לצרכים הייחודיים שלו.

רכמן נולדה וגדלה בפתח תקווה, בסביבה לא טכנולוגית במיוחד. "הייטק וסטארט־אפים היו דבר ששייך לטלוויזיה ולתל אביב", היא נזכרת. אך מוסר עבודה וחריצות היו ערך עליון בביתה. "אבא שלי עובד באותה העבודה כבר 30 שנה, ואמא שלי עסקה בחינוך ואדמיניסטרציה. כשההורים שלי התגרשו, אמא שלי עבדה במספר משרות במקביל והראתה לי שאסור לוותר גם כשלפעמים המצב לא מזהיר".

"אמא שלי הראתה לי שאסור לוותר גם כשלפעמים המצב לא מזהיר". שירן רכמן | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

בתיכון למדה רכמן בכיתה מדעית ולאחר מכן התגייסה ליחידה 8200, שם פיקדה על צוות של אנליסטים שהפיקו מודיעין טכנולוגי בשפה האנגלית. "העבר שלי לימד אותי שבעזרת עבודה קשה ואופטימיות אפשר להגיע לכל".

הרעיון לחברה שהקימה הגיע בזמן השירות הצבאי, שם נחשפה לראשונה לנושא הענן. בעבודתה הראשונה לאחר השירות היא גילתה את הצורך באכיפת מדיניות של ארגונים בעת בחירת שירותי ענן. "משם, לאחר המון מחקר שוק והבנת הבעיה לעומקה, מצאתי שותפים נהדרים לדרך והקמנו את קלאודיו". כיום היא מכהנת כמנהלת התהליך הראשית של החברה, יחד עם מי שהביאה כמנכ"ל, דדי בן נתן.

מאז הקמתה לפני שנה גייסה קלאודיו את הסיבוב הראשון שלה בהובלת החממה I4Vally , גדלה ל־10 עובדים מכל הארץ ונבחרה להיות הסטארט־אפ הישראלי הראשון בתכנית ההאצה של האקסלרטור 1871 בשיקגו. היעד הבא של רכמן הוא המשך פיתוח החברה, עד להצמחתה לחברה גדולה שתורמת למשק הישראלי. "המטרה שלי היא ליצור מקום עבודה שוויוני ולשלב בחברה עובדים מכל גווני האוכלוסייה הישראלית – דתיים, חילונים, אנשים עם מוגבלויות, מהקשת הלהט"בית, ערבים ועוד.

"במהלך 10 השנים הקרובות ארצה לפעול להקמת מפעלים פילנטרופיים. בחלומי, הראשון יהיה בית הספר ליזמות נשית, מכל הגילים ומכל רחבי הארץ".

באותו נושא

דילוג לתוכן