חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אורי גוב

אורי גוב | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
אורי גוב | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
27, שחקן

אורי גוב זכה השנה לתפקיד הפריצה שלו כשלוהק לתפקיד הראשי בסדרה ״קרתגו״ – אחת ההפקות הגדולות שצולמו בישראל. הסדרה הבדיונית של כאן 11 מגוללת את סיפורו של מחנה עצורים בריטי בסודאן שבו הוחזקו לוחמי מחתרות יהודים ונאצים.

״'קרתגו', ללא ספק, היא מימוש של כל מה שהעזתי לדמיין עמוק בתוך הראש והלב שלי", מספר אורי על גילום דמותו של אליהו 'אלייז'ה' לוי, קומיקאי בתל אביב של פלשתינה בשנות ה־ 40'. "התמזל מזלי ועל תחילת הדרך זכיתי בתפקיד שחלמתי עליו זמן רב כל כך, על אף גילי הצעיר, שזה לא מובן מאליו. הצילומים היו חגיגה משחקית, הפקתית ובינלאומית אחת גדולה. התפקיד של אלייז׳ה הוא תפקיד של איש מורכב, רגיש, קוטבי, שורד ואוהב.

בשלושה חודשי הצילומים בג׳ונגלים של קולומביה, בתוך בליל שפות אינסופי ורחוקים מהבית, הרגשתי שהגעתי למקום בו אני באמת פורח".

"יש בי רעב לעוד כל כך הרבה כיוונים משחקיים". אורי גוב (מימין: לוסי איוב) | צלם: ניר סלקמן, ע. צלם: ראיסה ורביצקיה

גוב נולד וגדל בתל אביב, אח תאום לאיה ואח קטן לאיתמר, בן לאבא מפיק ואמא ציירת. הוא למד בבית הספר לאומנויות. על הקשר המשפחתי – אורי הוא אחיינו של השחקן והזמר גידי גוב – מספר אורי כי “השיוך לגידי הוא דבר שאני ומשפחתי מאוד גאים בו. אני אוהב אותו מאוד, והוא הדוד הכי נפלא שיש. לצד הגאווה חונכתי גם לצניעות והתמדה עם ההבנה שאת הכישרון צריך לפתח לצד עולם התוכן ואסור להסתמך על שום דבר אחר חוץ מעל עצמי ועל מה שיש לי להביא".

לגוב ניסיון עשיר בתיאטרון הישראלי, עם תפקידי משחק בתיאטרון תמונע, תיאטרון הקובייה ובקבוצה "החיפאית" בתיאטרון חיפה. "יש בי רעב לעוד כל כך הרבה כיוונים משחקיים", הוא מספר על שאיפותיו לעתיד. "בכל סיום פרויקט צריך שחקן לעבור 'תהליך גמילה' מהסט, מהאנשים, מהדמות שחיית לאורך זמן.

כדי לשמור על שפיות וכמובן כדי לשלם שכר דירה אני ממשיך לברמן בין פרויקט לפרויקט. אני מתרגש להכיר את האלייז׳ה הבא, להרחיב את טווח הדמויות שלי, לשמוע עוד ועוד שפות סביבי ובעיקר לא להפסיק לשחק".

באותו נושא

דילוג לתוכן