חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אסף יסעור

אסף יסעור | צילום: ניר סלקמן
אסף יסעור | צילום: ניר סלקמן
גיל: 22 >> לוחם טקוואנדו, אלוף העולם

שבוע אחד בלבד לפני שחגג בר־מצווה, קיבלו חייו של אסף יסעור תפנית טראגית. כשהיה בדרך לפגוש חברים באלוני הבשן, שם גדל, הבחין לפתע בכדור מונח בחדר החשמל של המושב. יסעור, חובב ספורט מושבע, קפץ פנימה לחלץ את הכדור, אך בטעות מעד על אחד מכבלי החשמל שנשאו מתח גבוה. הוא שרד בנס את מכת החשמל והוטס לקבלת טיפול רפואי דחוף בבית החולים תל השומר, שם נאלצו הרופאים לקטוע את שתי ידיו.

בשמונת החודשים הבאים עבר לא פחות מ־15 ניתוחים ותקופת שיקום ארוכה, קשה ומאתגרת, שבמהלכה נחשף לענף הספורט שיהפוך עד מהרה לתפנית הגדולה השנייה בחייו – הטקוואנדו.

מהר מאד זיהה מאמן נבחרת ישראל בטקוואנדו, יחיאם שרעבי, את הפוטנציאל האדיר בילד, במוטיבציה המרשימה שלו וביכולות האתלטיות הנדירות – ולקח אותו תחת חסותו. שנתיים בלבד לאחר מכן זומן יסעור לנבחרת ישראל. לא עבר זמן רב והספורטאי המצטיין זכה בשלוש מדליות כסף בתחרויות פאראלימפיות בינלאומיות שונות. בשנת 2021 רשם יסעור הישג בלתי נתפס באליפות ישראל המעיד על אופיו המיוחד, כשהתעקש להתמודד נגד ספורטאים ללא שום מגבלות. השתתפותו אושרה והוא הביס את הספורטאים הטובים בתחום וזכה במדליית ארד.

״בשמונה השנים האחרונות אני ספורטאי מקצועי, מתאמן פעמיים ביום, חמישה ימים בשבוע, כשהמטרה הקרובה היא אולימפיאדת פריז״, הוא מספר. לפני שנתיים וחצי זכה לראשונה באליפות העולם וב־4 מדליות זהב בתחרויות גראנד פרי שונות, ורק לפני ארבעה חודשים שמר על תואר אלוף העולם, לאחר שזכה שוב במדליית הזהב באליפות העולמית שהתקיימה במקסיקו. הישג זה הקנה לו את הכרטיס לאולימפיאדת פריז, כשהוא מדורג ראשון בעולם.

״אני אופטימי מאוד מטבעי״, הוא מעיד על עצמו. ״הלך לי מאוד טוב בשנתיים האחרונות, טפו־טפו. פעמיים אלוף עולם; לקחתי גם תחרויות גראנד; אליפות אירופה; ועכשיו אני מגיע לתחרויות כשחובת ההוכחה עליי. לא רוצה להגיד כפייבוריט, אבל בכל זאת ספורטאי שמגיע מהמקום הראשון יש עליו את נטל ההוכחה, בשונה מהאליפות הראשונה שהגעתי כאנדרדוג. הציפיות שונות – קודם כול שלי מעצמי״, הוא מספר.

בין תחרויות הספורט והאימונים המפרכים, יסעור גם מוצא זמן להרצות בפני תלמידים בבתי ספר, ארגונים ועסקים שונים. ״בכל ההרצאות אני מעביר את המסר שהכל אפשרי. זה עובר דרך סיפור החיים שלי. לא כהטפה ולא כמנטורינג או קאוצ׳ינג, 'תעשה ככה או ככה והכל יעבוד'. כל אחד עובר את הסיפור שלו, עם הקשיים שלו והאתגרים שלו. אני בא עם הסיפור שלי ודרך האתגרים הקשים בחיים שאני עברתי כדי להגיע לאן שהגעתי. אני משתדל להביא את רגעי הקושי שלי ואיך עשיתי ומה עשיתי כדי להתגבר עליהם. איך בתשע השנים האחרונות החיים שלי השתנו מהקצה אל הקצה. איך מהמקום הקשה שבו הייתי, הגעתי למקום שבו אני יכול להגיד היום בסיפוק – מלא בכל טוב. ואני באמת מקווה שהסיפור שלי אולי יוכל לעשות שינוי ולעזור למי שצריך״.

באותו נושא

דילוג לתוכן