חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דניאל פרץ

דניאל פרץ | צילום: Markus weise
דניאל פרץ | צילום: Markus weise
גיל: 23 >> כדורגלן. שוער באיירן מינכן ונבחרת ישראל

מעטים מאוד הספורטאים הישראלים שהצליחו להגשים את חלום פסגת הקריירה המקצועית שלהם, ואת אלו שעשו זאת עד גיל 23 אפשר אולי לספור על כף יד אחת. מהבחינה הזו, השוער והכדורגלן דניאל פרץ, הוא בין הבודדים במקצוע שהצליח להגשים פנטזיה כפולה בגיל כל כך צעיר: לשחק עבור אחד ממועדוני הכדורגל המפוארים בעולם לצד השחקן שאותו העריץ בילדותו, ולככב במדי נבחרת ישראל בטורנירים בינלאומיים. 

״ההגעה לקבוצת הבוגרים של מכבי תל אביב היתה החלום שלי כבר מגיל קטן״, מספר פרץ לפורבס ישראל, ״וכמובן המעבר שעשיתי לקבוצת באיירן מינכן – היה החלום הכי גדול. לשתף פעולה עם האיידול שלי – מנואל נוייר, בשבילי זה מדהים״.

פרץ נחשב כיום לאחד הכישרונות הגדולים שהצמיח ענף הכדורגל הישראלי בעשורים האחרונים, בטח כשמדובר בעמדת השוער הבעייתית. ולמי שהיה בכלל ספק בהתחלה, השנה האחרונה שבה ציין כמה תקדימים והישגים היסטוריים – סתמה פיות למבקרים הבודדים (אם היו), וסיפקה חותמת נוספת לפוטנציאל הכישרון הגדול הטמון בו ולעתיד המזהיר שעוד צפוי לו.

לטורניר אליפות אירופה עד גיל 21 העפילה ישראל לאחר משחק מורט עצבים מול אירלנד החזקה, שבו כיכב פרץ בשער ונבחר למצטיין המשחק לאחר שהדף שלושה פנדלים בשלב ההכרעה והבקיע בעצמו את הפנדל החשוב שהעלה את הנבחרת לטורניר היוקרתי. בטורניר עצמו רשמה הנבחרת בהובלתו את אחד ההישגים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי – העפלה לחצי הגמר והשגת כרטיס היסטורי למשחקי האולימפיאדה, לראשונה מאז 1976. פרץ היה המצטיין בנבחרת, כשתצוגת השוערות שהפגין במהלך המשחקים – בעיקר מול גרמניה בשלב הבתים (הדף שני פנדלים) ומול גיאורגיה בשלב רבע הגמר – הובילו את ישראל להתברג בין 4 הגדולות ביבשת.

היכולת הפנומנלית לא נעלמה מעיני מגלי הכישרונות הגרמנים שמיהרו להחתים את השוער הצעיר על חוזה לחמש שנים עבור 6 מיליון יורו, בקבוצת העל הגרמנית – באיירן מינכן.

נכון להיום פרץ הוא הישראלי היחיד שמשחק במועדון הפאר האירופי־גרמני. ״החתימה בבאיירן והופעת הבכורה בקבוצה, ‏לצד ההעפלה לטורניר אליפות אירופה בנבחרת האולימפית, ההגעה ביורו לחצי הגמר וההעפלה לאולימפיאדה – אלו ללא ספק נקודות השיא שלי בקריירה״, הוא מספר.

אבל השוער המוכשר כמובן לא מסתפק במה שהשיג עד כה בגיל כה צעיר. ״יש לי עוד הרבה חלומות ומטרות שאני רוצה להשיג, ואני ארדוף אחריהם בדיוק על פי אותם הערכים והכלים שגרמו לי להגיע ולהשיג את מה שהשגתי עד היום. עבודה קשה, אמונה בעצמי, סבלנות והקרבה גדולה – הם מה שצריך לעשות בשביל לממש את עצמך ואת החלומות שלך״.

באותו נושא

דילוג לתוכן