חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דין מאייר

דין מאייר | צילום: ניר סלקמן
דין מאייר | צילום: ניר סלקמן
גיל: 25 >> שותף, Sequoia Capital

דין מאייר, יליד דרום־אפריקה, עזב את הבית בגיל 14 כדי לרדוף אחר חלום ולשחק כדורגל מקצועני באיאקס אמסטרדם. "עד גיל 17 טיילתי באירופה עם המועדון, הרחק מהמשפחה והחברים", מספר דין. "נפצעתי קשה כששיחקתי באליפות אופ"א לנוער עד גיל 19 – פציעה שסחבתי במשך חודשים ארוכים. אחרי קושי גדול חזרתי לשחק, והיה לי חלק חשוב בהצלחת הקבוצה באותה עונה לפני המעבר הסופי שלי למכבי תל אביב".

במקביל לקריירת הספורט הצעירה, מאייר נרשם ללימודי מדעי המחשב בישראל וסיים אותם בגיל 20 בהצטיינות. "גדלתי במשפחה יהודית דרום אפריקנית מהמעמד הבינוני עם סבתא שאיבדה את כל משפחתה במלחמה. היא עזבה את פולין לדרום אפריקה, אבל ליבה תמיד היה בישראל. היא החדירה בי ובאחי מחויבות עמוקה לישראל, שבסופו של דבר שכנעה אותי להעדיף ללמוד בישראל ולוותר על בתי ספר מובילים בארה"ב".

מאייר הצטרף לקרן Team8, שם הוביל השקעות בחברות כמו Talon, Dig Security ו־Classiq. לפני כשנתיים הקים את הנציגות הישראלית של קרן Vine Ventures, אחת הקרנות הגדולות בניו יורק להשקעות סיד. לאחרונה מונה דין לשותף הישראלי הראשון בצוות הגלובלי של ענקית ההון סיכון סקויה קפיטל.

עם תחילת המלחמה ב־7 באוקטובר ואסון שפקד את משפחת אשתו, השקיע דין מאמצים רבים בגיוס כספים. "היינו בחו"ל בירח הדבש שלנו", הוא מספר. "למחרת חזרנו לארץ והתחלנו לעבוד על פרויקטים שונים. יחד עם חברים קרובים יזמנו קמפיין גיוס תרומות, והצלחנו לגייס בחודש הראשון למלחמה יותר ממיליון דולר. באוקטובר ובנובמבר עצרנו ב־Vine את כל פעילות ההשקעות בארה"ב והקדשנו את כל זמננו ומשאבינו לסייע בישראל".

בנוסף לפעילותו כמנהל השקעות, היה דין ממייסדי ארגון SUNM – Start-Up Nation Mentorship – המחבר בין מנהיגי סטודנטים לא־יהודים בקמפוסים בעולם למנהלים ישראלים. בדצמבר האחרון ארגן SUNM משלחת של 20 מנהיגי סטודנטים מובילים לביקור בישראל, בעוטף עזה ואצל משפחות החטופים.

באותו נושא

דילוג לתוכן