חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מגי טביבי

מגי טביבי | צילום: טל עבודי
מגי טביבי | צילום: טל עבודי
גיל: 29 >> מגישת המהדורה המרכזית, ערוץ 14

למרות שפרצה לתודעה הלאומית בבית "האח הגדול", מגי טביבי, מגישת מהדורת החדשות של ערוץ 14, כבר מזמן אינה ממותגת כעוד ״פליטת ריאליטי״. מאז יצאה מבית האח הגדול, היא הצליחה להתברג לצמרת הפריים טיים, וכמגישת החדשות השנייה הכי נצפית בישראל, לאחר שעקפה את זו של תאגיד השידור ושל ערוץ 13 (לצדו של שרון גל, שעזב בינתיים לערוץ 13), היא אחראית על אחת ממשבצות השידור החשובות בטלוויזיה. אשתקד הנחתה את טקס הזיכרון הממלכתי בהר הרצל ואת העצרת לציון 56 שנה לאיחוד ירושלים, והשנה נבחרה להנחות את טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה־76 של ישראל, לצדו של כתב חדשות 12, תמיר סטיינמן.

"היציאה מבית האח הגדול הרגישה כהתרסקות. עברתי חודשים קשים, אבל הזלזול בי כיוצאת ריאליטי רק דרבן אותי״, היא אומרת. לצד פיתוח הקריירה המקצועית והתקשורתית, השלימה תואר במשפטים, בהצטיינות. "הדרך לא היתה קלה ולוותה בהרבה אתגרים. לא מעט סגרו בפני את הדלת, וכשסגרו – חיפשתי תמיד את החלון״.

"למדתי להתעלם מרעשי הרקע"

תחום החדשות תמיד קסם לה והתגבשה אצלה השאיפה ״להפוך לעיתונאית ומגישת חדשות חוקרת. השקעתי לילות כימים בלמידה וחקירה וביצירת תוכן מעניין״, משחזרת טביבי. ״מנהלי הערוץ האמינו בי ובהמשך נתנו לי להגיש תוכניות אקטואליה מרכזיות. עד שבנובמבר 2021 נבחרתי להגיש את המהדורה המרכזית. היום אנחנו המהדורה השנייה הנצפית בישראל״.

אבל גם עם ההצלחה המקצועית, הביקורת לא פסקה – להיפך. את הביקורת שהיא סופגת על עבודתה כמגישה בערוץ המסומן על ידי המתחרים והמבקרים כ״ערוץ תעמולה״ וכ״שופר של ראש הממשלה״ – היא מעדיפה לשים בצד. ״ביקורת היא עניין לגיטימי, אבל כשהיא מגיעה ממקום לא ענייני ומוכתבת מראש, זו כבר פוליטיקה שלא יודעת לקבל את מי שחושב אחרת ממך״, סבורה טביבי. גם לאחר שפניה התנוססו על שלטי חוצות שהשוו אותה למגישת החדשות של צפון קוריאה, סרבה להתרגש: ״זה מאכזב, אבל למדתי להתעלם מרעשי רקע ולדבוק באמת האישית והמקצועית שלי״.

קשה להתווכח עם הנתונים היבשים. כשטביבי מונתה לתפקיד בסוף 2021, השתרכה מהדורת החדשות המרכזית (אז בערוץ 20) בתחתית הטבלה. מקץ שנתיים זינקו נתוני הצפייה במאות אחוזים, והמהדורה בהגשתה השאירה מאחור את זו של כאן 11 וחדשות 13.

״תמיד חלמתי להשפיע, להיות חלק ממובילי השינוי בחברה הישראלית״, היא מספרת על השאיפות להמשך. ״אני מאמינה שבפלטפורמה הזו יש לי את היכולת להשפיע, לייצג ולהיות קול להרבה מאוד נשים אחרות״.

באותו נושא

דילוג לתוכן