חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מיקה בוחניק

מיקה בוחניק | צילום: גלעד קבלרנצ׳יק
מיקה בוחניק | צילום: גלעד קבלרנצ׳יק
גיל: 17 >> אלופת ישראל בטניס

מבין כישרונות הספורט הגדולים שפרצו פה בשנים האחרונות, אין ספק כי שמה של הטניסאית הצעירה, מיקה בוחניק, ניצב בשורה הראשונה. בוחניק, שנחשבת להבטחה הישראלית הגדולה באחד מענפי הספורט הפופולאריים והחשובים בעולם, משחקת טניס מאז הייתה בת 4 בלבד. את צעדיה הראשונים בספורט התחרותי עשתה כשהיא בת 10 בלבד, ותוך פחות משבע שנים כבר כבשה את הפסגה המקומית לאחר שהוכתרה לאלופת ישראל בטניס נשים.

מאז שהיא זוכרת את עצמה היא על המגרשים, עם מחבט ביד. ״אני על המגרשים מגיל 4 ומתחרה מגיל 10, ובמהלך כל השנים שאני משחקת טניס היו לי כמה רגעים שהרגשתי שהם הכי משמעותיים וחשובים עבורי״. הראשון היה כשהעפילה לגמר ה־Les Petits As,  טורניר טניס לנוער, מהמובילים בעולם. השני היה בדצמבר האחרון, לאחר שזכתה באליפות ישראל לבוגרות בפעם הראשונה והיא בת 16 וחצי. ״אלה היו שני הרגעים שהרגשתי הכי הרבה גאה בעצמי על מה שהשגתי ושאני יכולה לעשות דברים גדולים״, היא מספרת. השנה השתתפה בגראנד סלאם לנערות במלבורן, אוסטרליה – ועלתה לשלב 32 האחרונות בתחרות. ״זה היה מרגש וגדול ורק נתן לי עוד מוטיבציה ותחושה שאני במקום הנכון בשבילי״, היא מעידה.

כיום מדורגת בוחניק במקום ה־35 בעולם עד גיל 18 והיד עוד נטויה. ״החלום הגדול הוא להיות אחת משחקניות הטניס הטובות והמובילות בעולם״, היא מסמנת בבירור את המטרה הסופית. ״אני מרגישה שאני קמה בבוקר עם מוטיבציה גדולה להשתפר ולהפוך לשחקנית טובה יותר. חולמת על הרגע שבו אשחק באצטדיונים הגדולים בעולם כאחת השחקניות המובילות. אני יודעת שיש לי עוד דרך מאוד ארוכה ואני חושבת שבטניס אני תמיד ארגיש שיש לי עוד מה לתת כי אין גבול למה שאפשר להשיג בספורט הזה״.

״בגיל 40 אני רואה את עצמי אחרי קריירה ארוכה ורבת תארים. אני יודעת מה אני צריכה לעשות כדי להגיע למקום שארגיש שמימשתי את עצמי בטניס, ומאמינה שאני יכולה לסיים את הקריירה כשאני מרגישה גאה במה שהשגתי. כשמגיעים לשחק בטורנירים הגדולים יש הרבה הזדמנויות והכל יכול להיות״.

כמו ספורטאים אחרים שמייצגים את המדינה בתקופה הרגישה הנוכחית, גם היא מרגישה את המעמסה: ״מתחילת המלחמה בכל פעם שנסעתי לשחק בתחרויות בינלאומיות חששתי מגילויי אנטישמיות״, היא מודה. ״היו אמנם מקרים בודדים שהרגשתי שמתייחסים אלי שונה בגלל שאני ישראלית אבל לשמחתי לא יצא לי להיתקל במשהו חריג. במקומות שבהם יש קהילה יהודית היתה הרגשה של בית וזה גורם לי גאווה גדולה לייצג את הדגל״.

״כשניצחתי באליפות ישראל לבוגרות בסוף השנה שעברה זה הרגיש אפילו יותר משמעותי וחשוב שבשנת מלחמה אני אלופת ישראל ושהתאפשר בכלל לקיים אירוע ספורט – בזכות החיילים והחיילות שלנו״.

באותו נושא

דילוג לתוכן