חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מייק זצר

מייק זצר | צילום: ניר סלקמן
מייק זצר | צילום: ניר סלקמן
גיל: 26 >> מייסד Flyfish

מייק זצר הוא יזם פינטק שהחל את דרכו בעולם הטכנולוגי עוד כשהיה נער – במהלך לימודיו בתיכון בקריית מוצקין, הקים חברה שסיפקה שירותי שיווק לחברות מסחר אינטרנטיות.

היזמות העסקית לא היתה המסלול הטבעי שציפו ממנו בבית. "מילדותי הוסללתי ללימודים אקדמיים מתקדמים", מספר מייק. "הורי הכירו בטכניון – אמי ד״ר למיקרוביולוגיה ואבי בעל תארים במתמטיקה ובמחשבים. סבי היה פרופסור להנדסת חומרים וסבתי בעלת תואר שני מתקדם – כך שברור שתפיסת עולמם היתה אקדמיה תחילה, עסקים אחר כך". אבל מייק נמשך דווקא ליזמות.

"מתוך היכרות עם בעלי העסקים חוויתי באופן ישיר את הקשיים שעימם נאלצו להתמודד עסקים כדי לבצע מכירות באינטרנט", מספר זצר. "כך נחשפתי לעולם הפינטק. לאחר השחרור מצה״ל הקמתי בהרצליה חברת תוכנה שפיתחה Payment Gateway – שער טכנולוגי לסליקת כרטיסי אשראי. התוכנה שווקה בחו״ל, צמחה והצליחה, ובשיאה העסיקה כ־60 עובדים.

"באופן יומיומי התנהלתי בתחומים המשיקים לעולם הבנקאות. ראיתי את הצלחת הבנקאות העולמית ואת האזורים בהם עולם הבנקאות 'הישן' מתקשה. הייתי עד לאופן שבו עסקי הייטק נלחמים כדי להסביר את החזון שלהם לבנקים – ולא מצליחים. נחשפתי לאוכלוסיות שלמות שעולם הבנקאות לא נגיש אליהם. זו הסיבה שהקמתי את Flyfish – מרקט פלייס ראשון מסוגו לשירותים פיננסיים. שאלתי את הקונספט של שער טכנולוגי מעולמות הסליקה לעולמות הבנקאות, מתוך רצון להנגיש שירותי בנקאות לאוכלוסיות שהבנקאות 'הישנה' מדירה".

פוד־טראק לחיילים

לדברי מייק, ליותר מ־1.3 מיליארד איש ברחבי העולם אין היום גישה לשירותי בנקאות. Flyfish, שמעסיקה כ־70 עובדים, פיתחה פלטפורמה ייחודית של פתרונות ושירותים פיננסיים – החל מפתיחת חשבון, דרך הנפקת IBAN, הנפקת כרטיסי חיוב פיזיים ווירטואליים וכלה בקבלה, שליחה והמרה של כספים מכל מקום ולכל מקום בעולם. הפלטפורמה של Flyfish מאפשרת לכל לקוח להרכיב לעצמו ״פאזל״ של השירותים הפיננסיים הרלוונטיים עבורו ממספר מוסדות בנקאיים.

בינתיים, לצד קידום מיזם הפינטק, התרכז זצר בחודשים האחרונים בעזרה לחיילים קרביים. "הקמתי מיזם פוד־טראק לחיילים, אשר עובר באופן יומיומי בין גדודים ודואג להם לאוכל, למוזיקה ולמורל", הוא מספר. "זכיתי לשמח יותר מ־15,000 חיילים, ואני שומר על קשר רציף עם היחידות כדי לעזור ככל האפשר".

באותו נושא

דילוג לתוכן