חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אודיה אזולאי

אודיה אזולאי | צילום: ניר סלקמן
אודיה אזולאי | צילום: ניר סלקמן
22 >> זמרת ויוצרת

אודיה אזולאי – ובשם הבמה שלה אודיה – עשתה היסטוריה, כשהיתה הזמרת הצעירה ביותר שהופיעה באמפי בקיסריה. היא בת 22 ומספרת שהחלה לכתוב ולהלחין כבר בגיל 15. "עבדתי בלילות על שירים, ובימים כתבתי בבית הספר על מחברות מה אני אענה בראיונות בשנת 2024…", היא אומרת בחיוך.

היא נולדה וגדלה בבית דתי בבת ים, ובצעירותה התרחקה מהדת ולמדה בבית ספר חילוני. ההתקרבות שוב לדת הגיעה לאחר שנים אחדות, והמעבר בין החיים החילוניים לדתיים באים לידי ביטוי גם בשירים שאותם היא כותבת, מבצעת ואף כותבת לאחרים. הפריצה הגדולה שלה הייתה בשנת 2020 בעקבות צאת הסינגל "אור" שבלט במצעד של גלגלצ במשך שבועות רבים. גרסת היוטיוב של השיר זכתה ליותר מחמישה מיליון צפיות, ו"אור" הגיע לצמרת ההשמעות הישראליות בספוטיפיי ובאפל מיוזיק.

“נקודת השיא מבחינתי היתה הופעה בלייב פארק, שם זכיתי להופיע לפני יותר מעשרת אלפים אנשים שרכשו כרטיסים", היא מספרת. "המופע הזה היה מרגש במיוחד כי הוא התקיים בתאריך העברי של יום ההולדת שלי”.

אודיה היא מכונה משומנת של ייצור להיטים. היא אהודה מאוד על הקהל הצעיר ומחוברת היטב לכוכב הכי גדול של המוזיקה בישראל – עומר אדם (וגם לאחיו). היא סימנה וי על חלק גדול מתחנות הכוכבות של המוזיקה הישראלית – הופעות לייב בקיסריה, במנורה ובפארק הירקון, מיליוני צפיות והשמעות סטרימינג, אבל היא גם מקבלת לא מעט ביקורת: על הנוכחות הבימתית שלה, או על המיזוג התמוה לעיתים שלה בין חיים מתירניים לדת. ואם תרצו את ההגדרה הכי קולעת לביקורת הזו, תמצאו אותה בשירה 'אינטלקטוערס': "אני חצי חרדית ואני חצי לבושה".

 “הביקורות הן רק בעיטה לעבוד קשה יותר ולהוכיח", היא אומרת. "לפעמים הן כאן כדי להזיק, לפעמים יש בהן אמת. היתה ביקורת קשה אחרי כמה דברים שעשיתי במהלך הקריירה שלי. ברוך השם זה הגיע בדיוק בזמן כדי שאלמד להעריך, לעבוד קשה יותר ולא לקחת את ההצלחות שלי כדבר מובן מאליו”.

עם פרוץ המלחמה הוציאה אודיה עם הראפר EZ את "חורף 23", וחודש אחר כך גם מיני אלבום בשם "חרבות ברזל" הכולל שלושה שירים בהשראת המלחמה.

באותו נושא

דילוג לתוכן