חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אוהד זיידנברג

אוהד זיידנברג | צילום: ניר סלקמן
אוהד זיידנברג | צילום: ניר סלקמן
גיל: 30 >> מודיעין וסייבר, מייסד קהילת ILC4

אוהד זיידנברג הוא ככל הנראה צעיר מוכר ב… איראן. לפני מספר שנים פרסם אתר האינטרנט של משמרות המהפכה כתבה נרחבת עליו והגדיר אותו ״קצין ציוני בכיר במודיעין הישראלי״, אשר אחראי לתקיפות סייבר באיראן. בכתבה נחשפו פרטים אישיים של זיידנברג, כתובת בבית, מספר טלפון ותמונות אישיות. האיראנים, מתברר, לא סתם נטפלו אליו. באותה עת היה זיידנברג חוקר ראשי בחברת הסייבר Clear Sky, בה התמקד בחקר מדינות אוייב כמו איראן, חיזבאללה וחמאס. "אלפי איראנים שלחו לי הודעות מאיימות", הוא נזכר. "למרות הקושי הגדול והפחד מהביטחון האישי שנפגע, לא הפסקתי את הפעילות שלי”.

מאז אירועי שבעה באוקטובר פועל אוהד בשתי חזיתות – צבאית ואזרחית. בצבאית הוא מפקד במילואים של מרכז מודיעיני בצה״ל.

בתחום האזרחי הוא מנהל את המרכז הישראלי לתיאום פעילות הסייבר ILC4, ארגון סייבר הגנתי התנדבותי שהקים מייד עם פרוץ המלחמה. הארגון סייע למפונים להגן על עצמם מפני מתקפות סייבר ושחזור המידע שלהם בעיקר ממחשבים וטלפונים שנבזזו על ידי המחבלים. הארגון מנה בשיא הפעילות כ־2,000 מתנדבים מומחי סייבר.

"למרות הקושי בלעצור את מסלול הקריירה ואת שגרת היום יום, למרות שאני נחשף לתכני זוועה כחלק מעבודתי, למרות הלחץ ותחושת האחריות, אני מוצא נחמה ביכולת שלי לתרום למאמץ המלחמתי ולנצל את כישוריי לעיצוב עתידה של המדינה", אומר זיידנברג.

הוא עדיין לא הגיע לגיל 30, אך יש לו ניסיון של יותר מעשור בתחומי המודיעין. הוא שירת ביחידת 8200, למד את השפה הפרסית על בוריה וזכה בפרס ראש אמ"ן לחשיבה יוצרת ובפרס נוסף על פיתוח טכנולוגיות למידה מתקדמות בתחום המודיעין. מאוחר יותר השלים באוניברסיטה לימודי ניהול ומדע המדינה.

"בתחילת מגפת הקורונה הקמתי וניהלתי ארגון התנדבותי בשם CTI League, במטרה לייצר מרחב סייבר בטוח יותר למוסדות רפואיים וארגונים מצילי חיים בכל העולם", הוא מספר. "התמודדנו עם מאות מתקפות סייבר וסייענו לבתי חולים להגן על עצמם מפניהן".

על תפקיד זה זכה אוהד בפרס Making Things Different מטעם SANS, והוא הופיע ברשימת Wired25, יחד עם מנכ״לי גוגל ואפל. היום הוא משמש כיו"ר הארגון, אשר כלל כ־1,500 מתנדבים מ־80 מדינות, חוקרים וגורמים מרשויות חוק שונות בעולם".

בימים שאינם ימי חרום משמש זיידנברג Head of Intelligence בענקית המשקאות AB Inbev, החולשת על שליש משוק הבירה העולמי, שם הקים ומנהל את תחום מודיעין הסייבר ואת צוותי המודיעין.

באותו נושא

דילוג לתוכן