חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אורי ברזילי

אורי ברזילי | צילום: ניר סלקמן
אורי ברזילי | צילום: ניר סלקמן
גיל: 29 >> Principal, Team8 Capital

״לפני 10 חודשים בלבד, בגיל 28, לקחתי על עצמי אתגר – להיכנס לנעלי מנהל השקעות בכיר ב־VC של קרן הון הסיכון Team8״, מעיד על עצמו אורי ברזילי, שבמסגרת עבודתו כ־Principal בקרן אחראי על ההשקעה בתחומי הסייבר, הדאטה, ה־AI, ה־DevOps ומחשוב ענן. ״ההיכרות המקדימה עם אחד ממייסדיה, לירן גרינברג, סייעה לי להבין שזו ההחלטה הנכונה, ובתוך ששה חודשים בלבד ב־Team8 הובלתי כבר שתי השקעות חשובות: האחת, השקעה בסך 23 מיליון דולר בסטארט־אפ Port; והשנייה היתה על סך 6 מיליון דולר בסטארט־אפ Clover״.

לפני שהצטרף ל־Team8, עבד כ־Senior Associate בצוות ההשקעות של פיטנגו. שם הוביל את ההשקעות בשלבים המוקדמים – מגיוס העסקה, דרך בדיקת הנאותות המפרכת, כולל הליווי לאחר ביצוע ההשקעות. במקביל לעבודה הספיק ליזום את "First Shift" – פרויקט שמטרתו להכשיר ולסייע לבוגרי ובוגרות יחידות מודיעין מובחרות כמו 8200, מטכ"ל, 504, או יחידה 81 – לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם היזמות.

החיבור לצבא נראה שמעולם לא ניתק ממנו – משירותו ועד היום. בצבא שירת כקצין הטכנולוגיה של סיירת מטכ"ל. ״בתפקיד הובלתי פרויקטים מבצעיים שכללו פיתוחים טכנולוגיים ומוצרים מבצעיים עבור הלוחמה בשטח. במקביל, ניהלתי ממשק עבודה סדור ואינטנסיבי מול בכירים ביחידות המודיעין השונות והתעשיות הצבאיות. כשפרצה המלחמה התייצבתי למילואים לסייע במאמץ המלחמתי כמנהל פרויקטים טכנולוגיים״, הוא מספר.

״בזכות העבודה ב־Team8, לצד הגדולים בתחום הסייבר, הדאטה וה־AI, אני מצליח לצבור ידע שלא ניתן לרכוש באף מוסד להשכלה גבוהה״, מעיד ברזילי, ״מכאן בדיוק נובעות השאיפות שלי לעתיד – להיות שותף בקרן הון סיכון ולתמוך במיזמים הישראליים, להפוך ליזם בפני עצמי ולבנות חברה שתהיה ייחודית בנוף הישראלי״.

באותו נושא

דילוג לתוכן