Forbes Israel Logo

מגנה על 100% מנכסי הענן: הטכנולוגיה הייחודית של אורקה סקיוריטי

מייסדי אורקה סקיוריטי. צילום: סטפן בנסון
מייסדי אורקה סקיוריטי. צילום: סטפן בנסון

שם החברה: אורקה סקיוריטי (Orca Security)
מייסדים: אבי שוע, גיל גרון
שנת הקמה: 2019
גיוסים: 640 מיליון דולר
מס' עובדים: 350+

חברת אורקה סקיוריטי (Orca Security) הוקמה בשנת 2019 על ידי שמונה מייסדים, ביניהם אבי שוע, המשמש מנכ"ל החברה וגיל גרון (CPO). טכנולוגית ה-SideScanning שפיתחה החברה משיגה כיסוי מלא ומהיר בדקות, ללא צורך בהטמעה מורכבת. זאת בשונה מפתרונות אחרים בתחום הסייבר שדורשים פרויקטים ארוכים להטמעתם, ויכולים להיערך לעיתים חודשים ואף שנים. בנוסף, המערכת מייעלת משמעותית את עבודת מנהלי אבטחת המידע על ידי כך שהיא בונה גרף של סביבת הענן בארגון, ומשתמשת במידע מתוכו כדי לתעדף את ההתרעות הקריטיות הבודדות מבין אלפי, ולפעמים עשרות אלפי, ההתראות הקיימות.

אורקה סקיוריטי נבחרה על ידי מכון המחקר Gartner כ-Cool Vendor בתחום אבטחת הענן, אחד מהפרסים המשמעותיים ביותר בתחום. לפי גרטנר, עד שנת 2023 כ-70% מכלל השירותים הארגוניים יפרסו בתשתיות ענן ושירותי פלטפורמה. "לארגונים נמאס ממוצרי אבטחת מידע המחייבים תהליכים של הטמעה מורכבת, הטוענים שהם מספקים הגנה אך למעשה הם לא יותר מגימיק", אומר אבי שוע, מנכ"ל ומייסד משותף של החברה. "פתרונות רבים בשוק מכסים רק שבריר מסביבת הפעילות של הארגון המתמגן והם אינם מספקים לצוותי אבטחת המידע תיעדוף של התראות קריטיות. אנחנו צומחים בקצב כזה מכיוון שהפתרון של אורקה פשוט עובד. אנחנו מספקים כיסוי של 100% על כל נכסי הענן, בפריסה מהירה בארגון, ומבצעים תיעדוף אוטומטי של התראות הדורשות לבצע פעולה מהירה".

צמיחה של 800%

החברה גייסה מאז הקמתה 640 מיליון דולר על פי שווי שהגיע ל-1.8 מיליארד דולר. סבב הגיוס האחרון הובל על ידי Temasek, קרן ההשקעות של ממשלת סינגפור, מהמשקיעים הגדולים בעולם עם פורטפוליו של מעל 300 מיליארד דולר, והחזירה תשואות מרשימה ויוצאת דופן של מעל 14% בממוצע לכל שנה ב-40 השנים האחרונות. אורקה סקיוריטי ממנפת את החיבור עם החברות בתיק ההשקעות של טמסק ואת רשת הקשרים העולמית כדי להעמיק את חדירתה לשווקים. משקיעים נוספים בחברה הם קרן CapitalG של תאגיד אלפבית SAIC, Splunk Ventures, Redpoint Ventures, GGV Capital שהשקיעה בחברה בשלושה סבבים, ICONIQ Growth ו-Silicon Valley CISO Investments, קבוצת אנג'לים המורכבת מ-50 מנהלי אבטחת מידע מובילים בארה"ב המשקיעים את הונם האישי והמומחיות שלהם בתמיכה בטכנולוגיה ובהצלחת החברה.

לאורקה משרדים בישראל, לוס אנג'לס, לונדון, וינה ועוד, והיא מרחיבה את פעילותה הגלובלית בעזרת תוכנית השותפים שלה ברחבי העולם. אורקה רשמה צמיחה בהכנסות של 800% בשנת 2021. בין לקוחותיה: Databricks Robinhood, Autodesk, NCR, Duolingo, Unity Technologies, Druva. זאת בנוסף לחברות הסייבר: BeyondTrust, Hunters, Very Good Security, ועוד.

מעצמת סייבר סקיוריטי

"הנסיקה המטאורית של אורקה והצלחתה המוכחת תוך זמן קצר ביססו את מעמדה כמובילת תחום אבטחת הענן בתעשייה השווה מאות מיליארדי דולרים", אומר יואב לייטרסדורף, מייסד ושותף מנהל בקרן YL Ventures, שהובילה את סבב הסיד באורקה. "אורקה שינתה את פני התחום בתקופה בה יש דרישה הולכת וגוברת לפתרונות סקיוריטי לכמות העצומה של המידע שעולה לענן. רמת העניין יוצאת הדופן שהתקבלה מצד משקיעים בסבבי הגיוס האחרונים מהווה הצהרה ברורה על אמון בחברה וציפייה להמשך. אורקה היא אחת ההשקעות המשמעותיות ביותר של קרן YL Ventures ואנו ממשיכים לתמוך בה בדרכה להיות מעצמת סייבר סקיוריטי".


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

כתבות נוספות