חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

״יש יותר ממסלול אחד לשותפות בקרן הון סיכון״

נופר עמיקם. צילום: יח״צ
לאחר ששימשה במספר תפקידי פיתוח עסקי במיקרוסופט העולמית ובדלוייט ישראל, הצטרפה נופר עמיקם לקרן גלילות קפיטל במטרה להקים מחלקה חדשה המחברת בין יזמי הקרן לתאגידים הגדולים. כיום, ארבע שנים אחרי, הפכה עמיקם לשותפה כללית שמובילה את השקעות הסיד בקרן

נופר עמיקם, שותפה כללית בקרן גלילות קפיטל, מובילת השקעות הסיד בקרן

תפקידי עבר: פיתוח עסקי לסטארטאפים במיקרוסופט העולמית ודלוייט, מנהלת השקעות ב-JVP, ממייסדי ITC ומנהלת צוותים ב-8200

חברות פורטפוליו: BrandTotal, Genoox, Anecdotes, Lightlytics, ועוד שלוש חברות נוספות שעדיין ב-Stealth mode. בעבר שימשה כחברת בורד של exceed.ai שנרכשה על ידי GENESYS

נופר עמיקם מונתה לשותפה כללית בקרן גלילות קפיטל לאחר ששימשה במספר תפקידי פיתוח עסקי במיקרוסופט העולמית ובדלוייט ישראל. היא הצטרפה לגלילות לפני ארבע שנים במטרה להקים את מחלקת ה-Value Creation, המחברת בין יזמי הקרן לבין בכירים מהתאגידים הגדולים בעולם. בין הבכירים המשמשים גם יועצים ולקוחות של חברות הפורטפוליו, כמו למשל מנהלת הפיתוח של AirBnB, מנהל האבטחה העולמי של T-Mobile ועוד. לפני כשנה וחצי החלה נופר למקד את כל מאמציה בהשקעות בחברות בשלבי סיד ולמנף את הניסיון האופרטיבי ואת רשת הקשרים שלה בכדי לתמוך בחברות הפורטפוליו בהן היא משקיעה.

"נכנסתי לגלילות בידיעה שאני רוצה לבצע השקעות ולהתקדם למעמד שותפה", אומרת נופר, שותפה כללית בקרן גלילות קפיטל. "אבל לא במסלול השגרתי של מינוי ל-Principal בצוות ההשקעות. אומנם ניהלתי השקעות בעברי (בקרן ההון סיכון JVP) אבל בגלילות היה לי חשוב לקחת חלק בבניית תהליך יצירת הערך לחברות הפורטפוליו לפני הצטרפותי לצוות ההשקעות. 

"כך, בשנותי הראשונות בקרן הקמתי את צוות ה-Value Creation שמנהל תהליך מובנה לפיצוח ה-Product Market Fit וסגירת לקוחות ראשונים, זהו תהליך אפקטיבי וקריטי להצלחת החברות. לאחר כשנתיים בתפקיד, הקמת ה-Advisory Board שלנו ובהמשך התהליך קודמתי לשותפה".

נופר, מובילת השקעות הסיד בקרן, שימשה בעברה בתפקידי פיתוח עסקי לסטארטאפים במיקרוסופט העולמית ודלוייט, כמנהלת השקעות ב-JVP, ממייסדי ITC, ומנהלת צוותים ב-8200. גלילות קפיטל פרטנרס, שהוקמה לפני יותר מעשור, הובילה 12 אקזיטים מאז, בינהם CyberX, LightCyber ו-IntSights. הקרן מבצעת השקעות במיזמים בשלבי סיד וכן בשלבים מאוחרים יותר. גלילות מדורגת כאחת הקרנות עם התשואה הטובה בעולם על ידי מכון המחקר Preqin בחמש השנים האחרונות ונחשבת לאחת מקרנות ההון סיכון הטובות בישראל, עם חברות פורטפוליו כמו Ermetic, Lightlytics, Anecdotes ו-Upstream.

הסללת הדרך

כמעט ולא היו בענף ההון סיכון הישראלי מודלים דומים של נשים שעשו את המסלול לשותפות שלא בדרך המקובלת. למרות שבשנים האחרונות אנחנו רואים קרנות נוספות שבוחרות להקים צוותי Value Creation, כמעט ולא רואים שותפות שמגיעות מתפקידים אלו. "אני מאמינה שזה ישתנה ונראה עוד נשים עם רקע אופרטיבי משמעותי של מכירות, פיתוח עסקי והובלת צוותיValue Creation בהון סיכון, מכיוון שלבעלי תפקידים אלה יש ניסיון שהוא בעל ערך אדיר עבור חברות הפורטפוליו שעמן הם עובדים. יכול להיות שהסללה לשותפות דרך ניסיון מסוג זה תגדיל את כמות הנשים השותפות בתעשיית ההון סיכון".

יזמים ויזמיות מתמודדים עם אתגרים מורכבים, אישיים ומקצועיים, לאורך המסע היזמי. מלחץ בלתי פוסק, דרך קושי באיזון העבודה האינטנסיבית עם חיי המשפחה ועד סיטואציות אנושיות מורכבות של פיטורי עובדים. 

"אני לא אוהבת הכללות מגדריות, אבל אם אני חייבת להכליל, יכול להיות שלאישה משקיעה יש יכולת לתמוך ביזמים בצמתים אלה באופן יותר רגיש וחומל. אני כמשקיעה חושבת שהתמיכה שלי ביזמים צריכה לבוא לידי ביטוי בעזרה בהגדרת האסטרטגיה העסקית, בניית החברה ופתיחת הדלתות בשוק, אבל גם ביכולת שלי לתת ליזם או ליזמת את המקום לשתף בקשיים אישיים ולטעת בהם את התחושה שהם לא לבד במסע. בנוסף, אני בטוחה שנוכחות נשית מסייעת לאיזון מערכות היחסים בתוך הדירקטוריון.

למצוא את האיזון

"נשים מתייעצות איתי בנוגע לקריירה שלהן ורובן חוששות שהן לא יצליחו לשלב בין קריירה לאימהות. הן מרגישות שהן צריכות לבחור בין אימהות טובה לבין קריירה מצליחה. אני חושבת שהשילוב אפשרי, הוא לא קל אבל הוא אפשרי בהחלט. אני הצטרפתי כשותפה לצוות ההשקעות בחודש השמיני להריון ואין ספק שהיו ויש ויתורים שאני עושה, אבל בסוף היום אני מרגישה סיפוק גדול משני העולמות. 


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

כתבות נוספות

דילוג לתוכן