חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ליאורה עופר

ליאורה עופר | צילום: ורדי כהנא
ליאורה עופר | צילום: ורדי כהנא
בעלת השליטה בעופר השקעות ויו״ר מליסרון

עם הון המוערך בכ־1.6 מיליארד דולר, אשת העסקים והנדל״ן, ליאורה עופר, נחשבת לאחת מאנשי העסקים המשפיעים בישראל.  

בשנת 2002 חילקו צמד האחים סמי ויולי עופר בין יורשיהם את האימפריה המשפחתית. חלקו הארי של עסקי הנדל״ן המשפחתיים עבר ליורשיו של יולי – ליאורה ודורון. הסכם חלוקת הנכסים הותיר שליטה שווה בבנק מזרחי טפחות בין שני הצדדים, אולם בעקבות חוק הריכוזיות גובשה הסכמה בין שני צידי המשפחה אשר הותירה את השליטה בבנק בידי איל עופר, ואת השליטה במליסרון בידי ליאורה.

בינואר 2023 רכשה מדורון אחיה 15% מעופר השקעות, מה שביסס את שליטתה והפך אותה לבעלת השליטה היחידה בחברת ההחזקות שהקימו אביה ודודה. עופר מחזיקה כעת בנתח של 47% בחברת הנדל״ן המניב מליסרון – הנכס הגדול בפורטפוליו של עופר השקעות – החזקה אשר שווה לה כיום כ־5 מיליארד שקלים.

מליסרון מתמחה בהקמה, החזקה וניהול של קניונים, מרכזי מסחר, משרדים ופארקי הייטק. בבעלותה, נכון להיום, 28 נכסי מסחר ומשרדים – מתוכם 18 קניונים. עם שיעורי תפוסה של כ־99% בשטחים המושכרים רשמה מליסרון ב־2022 רווח נקי של 1.4 מיליארד שקל, תוך שהיא מציגה צמיחה בכל המדדים התפעוליים – זאת לאחר ששנה קודם לכן דיווחה על רווח שיא של כ־1.5 מיליארד שקל.

עופר מכהנת בנוסף כיו״ר ״עופר השקעות״ ומחזיקה ב־100% ממניות החברה. מלבד החזקתה של עופר השקעות במליסרון ופעילותה בתחום הנדל"ן בחו"ל, הקימה השנה החברה את ״עופר קפיטל״, זרוע השקעות אשר מתמקדת בפעילותה בהשקעה בחברות ישראליות מתחומי התעשיה, המסחר הלוגיסטיקה והשירותים.

באותו נושא

דילוג לתוכן