חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לונה צ'מטאי סלפטר

לונה צ'מטאי סלפטר | צילום: עודד קרני
לונה צ'מטאי סלפטר | צילום: עודד קרני
רצה אולימפית

את הריצה ההיא בפארק הרצליה לונה צ'מטאי סלפטר לא תשכח. היא הגיעה לארץ כדי לעבוד כאם בית בביתו של הקונסול הקנייתי בישראל, ובאחד הימים יצאה לריצה בפארק. במהלך האימון הבחין בכישרונה מאמן אתלטיקה, והוא המליץ לה להצטרף למועדון ריצה בשרון. לונה הצטרפה למועדון, החלה להתחרות בתחרויות ריצה ולימים גם הכירה את המאמן הישראלי דן סלפטר, שהפך לבן זוגה ואבי בנה.

מאז אותה ריצה לונה לא מפסיקה לשבור שיאים: אלופת אירופה בברלין 2018 בריצת 10,000 מטר; מדליית ארד במרתון אליפות העולם 2022 שנערכה ביוג'ין שבמדינת אורגון, ארה"ב, מדליית ארד באליפות אירופה במינכן 2022 ועוד הישגים רבים.

צ'מטאי סלפטר נולדה וגדלה בעיירה קפקנייאר שבמחוז ריפט ואלי במערב קניה. מדי יום הייתה עושה את דרכה לבית הספר בריצה, כמו שאר ילדי האזור, מרחק של ארבעה קילומטר לכל כיוון. בילדותה גילתה עניין בכדורגל ואף הצטיינה בכך, אך בשל התנגדות אביה, לא המשיכה עם חלום הילדות.

בחודש שעבר הגיעה לונה למקום הרביעי בריצת מרתון באליפות העולם לאתלטיקה שהתקיימה בבודפשט, הונגריה. האתלטית הישראלית התאכזבה מכך שלא השיגה מדליה במרתון, אך היא ממשיכה עם הפנים קדימה. "בספורט יש תמיד מנצחים ומפסידים", היא אמרה לפורבס. "החלום שלי הוא לתת השראה לבנות צעירות, אבל גם לאמהות שבינינו – שישמשו השראה לילדיהן".

באותו נושא

דילוג לתוכן