חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מרב בהט

מרב בהט | צילום: ניר סלקמן
מרב בהט | צילום: ניר סלקמן
יזמית הייטק, מייסדת ומנכ״לית DAZZ

מרב בהט היא יזמית יוצאת דופן ומנהלת בכירה המתבלטת בנוף תעשיית ההייטק המקומית, בזכות הישגיה בשנותיה כמשנה למנכ״ל מרכז המו״פ של מיקרוסופט בישראל, ואחר כך כמנכ״לית ואחת המייסדות של סטארט־אפ הסייבר DAZZ, שהשלים גיוסים של כ־60 מיליון דולר בתוך פחות משנה.

היא בין המנהלות הבכירות היחידות בסקטור החשוב של ישראל ואחת היזמיות היחידות שעומדות בראש חברת סטארט־אפ מבטיחה. את עובדת היותה חריגה בנוף מהדהדים הנתונים העגומים המגלים שנשים מהוות 35% מכוח האדם בתעשייה, ורק 13% מחזיקות בתפקידי ניהול בכירים. נשים בתפקידים בכירים כמו זה שמחזיקה בהט נדירים אפילו יותר.

״מספר הפאונדריות, ובכלל כמות המנהלות שיש בשוק היום, מאוד נמוך. יש תחושה אפילו שזה מתחת ל־1%״, אמרה השנה בראיון מיוחד לפורבס ישראל. ״יש נציגות מאוד נמוכה של נשים בעולמות הסייבר, והאמת היא שאין לזה שום סיבה״.

השינוי לדעתה צריך להתחיל בהצטרפות של יותר נשים לסטארט־אפים בשלב המוקדם שלהם – שם לאבחנתה נעשית עיקר הלמידה. ״הרבה מהיזמים המצליחים למדו והוכשרו בחברות צעירות. זה הכשיר אותם לדבר הבא. לכן הייתי שמחה לראות יותר נשים מצטרפות לסטארט־אפים בשלבים המוקדמים.

״לנשים יש את היכולת להצליח בענף בדיוק כמו לגברים", אמרה, "העולם התפתח ויש היום הזדמנויות מדהימות לנשים להקים חברות, להפוך לפאונדריות ולכבוש את העולם.

״אני לא רואה שום סיבה הגיונית למספרים האלה והייתי ממליצה לכל אחת ואחד שיש להם חלום – פשוט להתעלם מתקרות הזכוכית ולנסות להגשים אותו״.

באותו נושא

דילוג לתוכן