חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מיכל ברוורמן בלומנשטיק

מיכל ברוורמן בלומנשטיק | צילום: יוסי זלינגר
מיכל ברוורמן בלומנשטיק | צילום: יוסי זלינגר
מנכ''לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

בחודש יוני האחרון החליט סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI, לנצל את שהותו הקצרה בישראל גם לביקור במרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה. מי שאירחה אותו שם הייתה המנכ"לית, מיכל ברוורמן בלומנשטיק. "השילוב של הטכנולוגיות הללו במוצרי מיקרוסופט יציב אותנו בקדמת החזית הטכנולוגית הגלובלית", אמרה אז, "ואני גאה לקחת חלק במסע הזה".

המסע שעליו היא מדברת הוא שיתוף הפעולה ההדוק בין שתי החברות, כשהנהלת מיקרוסופט העולמית רואה במרכז הפיתוח הישראלי בעל חשיבות אסטרטגית, וכמוביל בתחומי הסייבר והבינה המלאכותית. במקביל לתפקידה כמנכ"לית, היא משמשת סמנכ"לית הטכנולוגיה של חטיבת האבטחה העולמית של החברה. כמו כן, נחשבת ברוומרן בלומנשטיק כסגנית נשיא תאגידית – תואר שמעטים בחברה מחזיקים.

היא הצטרפה למיקרוסופט ב־2013, הקימה את מרכז הסייבר של החברה בישראל והיא המנכ"לית הרביעית של מרכז המחקר והפיתוח, והאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד. תחת ניהולה מועסקים כ־3,000 עובדים, רובם בישראל, מיעוטם בחו"ל.

ברוורמן בלומנשטיק בעלת תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה, וכיהנה בעבר כמנכ"לית RSA ישראל, לפני שהצטרפה למיקרוסופט. במקביל לתפקידיה הנוכחיים, נמנית ברוורמן בלומנשטיק עם מייסדות הסניף הישראלי ברשת הנטוורקינג העולמית של נשים בתפקידי ניהול בכירים – UPWARD Women.

באותו נושא

דילוג לתוכן