חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מיכל נגן

מיכל נגן
מיכל נגן
ראש המכינה הקדם צבאית לבנות דתיות, צהלי

אשת החינוך מיכל נגן עומדת בראש מכינת צהלי – מכינה קדם צבאית ייעודית לבנות דתיות – מאז הקמתה ב־2006. המכינה החלה כמוסד חינוכי חלוצי ועם השנים הפכה למפעל חינוכי מוביל בציונות הדתית. כראש המוסד היא מעבירה שיעורים בנושאי אמונה, זוגיות וחינוך.

בניגוד לרוב בנות החברה הדתית, נגן התגייסה לצה"ל לאחר סיום לימודיה ושירתה כמש"קית הוראה בחיל החינוך. בהמשך סיימה קורס קצינים והפכה למפקדת קורס קצינות הוראה. מיכל היא בעלת תואר שני בהיסטוריה של יהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בשנים הראשונות לקיומה של צהלי הובילה נגן את השיח החינוכי בציונות הדתית, וקראה למחנכים לתת לנערות בחירה חופשית בין השירות הלאומי לשירות הצבאי, מהלך שעורר התנגדות אך גם העלה בהתמדה את מספר הנערות המתגייסות מקרב החינוך הממלכתי־דתי. ב־2016 השתתפה בצוות מצומצם שנפגש עם צמרת המטכ"ל בנושא פקודת השירות המשותף.

ב־2021 חשפה נגן את התמודדותה עם פוסט טראומה בעקבות פגיעה מינית שחוותה בילדות על ידי אחד ממוריה, והייתה לדמות הציבורית הראשונה שנחשפה בנושא. באותה השנה קיבלה בשם מכינת צהלי את פרס בגין, עבור עידוד לשירות צבאי משמעותי תוך העצמה נשית המשלבת בין חיי הקודש וערכים לאומיים.

באותו נושא

דילוג לתוכן