חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

פרופ' אירית שגיא

פרופ אירית שגיא | צילום: איל יזהר
פרופ אירית שגיא | צילום: איל יזהר
סגנית נשיא לחדשנות וליישומים טכנולוגיים, מכון ויצמן למדע

מחקריה פורצי הדרך של פרופסור אירית שגיא, סגנית הנשיא לחדשנות וליישומים טכנולוגיים במכון ויצמן למדע, התפרסמו בכתבי עת מובילים ברחבי העולם והיוו בסיס רעיוני לפיתוח תרופות ויישום גישות חדשניות לפיתוח נוגדנים למחלות.

פרופסור שגיא היא חוקרת מהמובילות בעולם, ובזכות המחקרים שביצעה יושמה גישה חדשנית לפיתוח נוגדנים למחלות ולפיתוח תרופות. על בסיס מחקריה המדעיים של שגיא הוקמה Mabtrix, חברת סטארט־אפ לטיפול במחלות דלקתיות ובסרטן. היא הרחיבה את מחקרה לכיוונים נוספים, והובילה להקמת Nanocell – חברה נוספת בתחום פוריות נשים.

בשנת 2021 יזמה פרופסור שגיא את "בינה", המסייעת בפיתוח רעיונות ראשוניים של חוקרי המכון בכל תחומי המחקר, עוזרת בתכנון סט ניסויים מדעיים ומקשרת בין המדענים ליועצים המסייעים להם.

בנוסף, אחראית "בינה" על תוכניות העשרה, הכשרה וליווי לסטודנטים וחוקרים ובהם מפגשי אקדמיה ותעשייה, סדנאות, קורסים והרצאות שיועברו על ידי בוגרי מכון ויצמן ומומחים מהתעשייה.

פרופסור שגיא קיבלה את פרס מפעל הפיס לאומנויות ולמדעים על שם לנדאו לשנת 2017 על הישגיה בתחום הביוכימיה, ובפרס "אדמה" לחדשנות טכנולוגית לשנת 2020 מטעם החברה הישראלית לכימיה.

באותו נושא

דילוג לתוכן