חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

פרופ׳ טובה מילוא

פרופ' טובה מילוא | צילום: דויד גארב
פרופ' טובה מילוא | צילום: דויד גארב
דיקנית הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת תל אביב

נכון להיום, נשים במדעים מדויקים בישראל נמצאות במיעוט חריג. בעוד שהן מהוות 60% מכלל הסטודנטים בישראל, בתחומי ה־STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) מספרן מגיע ל־30%. פער זה הולך וגדל עוד יותר בקרב חברי הסגל באוניברסיטה, שם נשים מהוות רק 15% מהמרצים הבכירים, 7% מהפרופסורים־חברים ו־5% מהפרופסורים הקבועים.

פרופסור טובה מילוא היא האישה הראשונה בישראל המשמשת בתפקיד דיקנית הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת תל אביב, וגם הראשונה לכהן כראשת החוג למדעי המחשב. היא פרופסורית מן המניין בבית הספר למדעי המחשב ועומדת בראש הקתדרה לניהול מידע.

מילוא נולדה וגדלה בנתניה. היא סיימה את התואר הראשון כעתודאית ביחידה 8200 והמשיכה לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב. היא השלימה את הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים ואת הפוסט־דוקטורט באוניברסיטת טורונטו ובמכון המחקר הצרפתי INRIA, לפני שהצטרפה לסגל אוניברסיטת תל אביב בשנת 1995.

מילוא הקימה את "מדויקות", תוכנית חונכות לקידום נשים, שמטרתה לחזק את הנוכחות והמנהיגות הנשית בתחומי המדעים המדויקים. יחד עם חוקרות וסטודנטיות, התוכנית פועלת ליצירת קהילה תומכת, שתאפשר לסטודנטיות בפקולטה להתפתח ולהשתלב במחקר ובתעשייה.

התוכנית מבוססת על מודל "תעביר את זה הלאה" לפיו חברות סגל משמשות כמנטוריות לסטודנטיות לדוקטורט, אשר בתורן מדריכות סטודנטיות לתואר שני. באופן דומה, סטודנטיות בשנה השלישית לתואר הראשון, מלוות סטודנטיות בשנה הראשונה והשנייה לתואר.

באותו נושא

דילוג לתוכן