חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

רקפת רוסק עמינח

רקפת רוסק עמינח | צילום: Team8
רקפת רוסק עמינח | צילום: Team8
שותפה מנהלת, Team8

בינואר 2004, בגיל 38, מונתה רקפת רוסק עמינח לראש החטיבה העסקית של בנק לאומי, והייתה לחברת ההנהלה הצעירה ביותר של הבנק. במאי 2012 החלה לכהן כמנכ"לית בנק לאומי ובתוך שש שנים מאז כניסתה לתפקיד, הוא הפך לבנק בעל שווי השוק הגדול בישראל. אחד השינויים המשמעותיים שהובילה רוסק עמינח הוא מהפכת הדיגיטציה של הבנק.

שכרה השנתי של רוסק עמינח ב־2015, עמד על 8.1 מיליון שקל והציב אותה בצמרת מקבלי השכר בחברות הציבוריות ולאישה בעלת השכר הגבוה ביותר במשק – מה שגרר לא מעט ביקורת ציבורית.

לאחר פרישתה מבנק לאומי הצטרפה רוסק עמינח לקבוצת Team8 כשותפה מנהלת. הקבוצה מתמקדת בבנייה של חברות הייטק, מגייסת את היזמים, ומשקיעה בהן. היא הקימה את זרוע הפינטק של הקבוצה, Team8 Fintech, ומונתה לדירקטורית בחברת הספאק האמריקנית Fortress Value Acquisition.

"ההייטק הישראלי הוא פלא מדהים שלא הולך להיעלם". אמרה בראיון מיוחד בכנס Next Billion Dollar Startups של פורבס ישראל. "תעשיית ההייטק הישראלית מבוססת קודם כל על הכישרון הישראלי ועל היזמות הישראלית. יש פה משהו חזק בתרבות המקומית שמקבל תדלוק מהיחידות הצבאיות – אשר יוצרות טאלנט שאין דומה לו בעולם".

באותו נושא

דילוג לתוכן