חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

שירלי רימון ברכה

שירלי רימון ברכה | צילום: עומר הכהן
שירלי רימון ברכה | צילום: עומר הכהן
מנהלת מינהל החינוך, עיריית תל אביב יפו

בשנים האחרונות הובילה שירלי רימון ברכה מהפכה בעיר החזקה והעשירה בישראל – תל אביב יפו. תקציב מינהל החינוך בעיר הוא כ־1.7 מיליארד שקל בשנה, והוא משתווה לתקציב כללי של ערים גדולות. ההשקעה החינוכית בתל אביב היא הגדולה ביותר במדינה.

משימתה המרכזית של רימון ברכה, מאז שמונתה לתפקיד מנהלת מינהל החינוך של העיר ב־2016 – היא הפיכת החינוך הציבורי בעיר לפורץ דרך ולהוביל צדק חלוקתי בהקצאת המשאבים.

בעוד שלזרמים הדתיים והחרדים בארץ יש אוטונומיה בחינוך – זרם החינוך הממלכתי נותר כפוף להחלטות הממשלה. רימון ברכה שינתה את הסדר הקיים ויצרה גישה חינוכית חדשנית וליברלית אשר יושמה בהדרגה בכל מוסדות החינוך.

היא שמה דגש על ערכים הומניסטים, הוגנות, מיצוי יכולות וראייה רגשית־חברתית־אקדמית של כלל הילדים והילדות בעיר, ללא תלות במעמד הכלכלי־חברתי שממנו הגיעו.

שירלי רימון ברכה היא דור ראשון בארץ להורים שעלו מטריפולי ומדמשק. שניהם עסקו בחינוך, וכך גם אחיה ואחותה. היא השלימה תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ולפני תפקידה הנוכחי, עסקה בדיאלוג חינוכי ישראלי־פלסטיני. היא בוגרת תוכנית מעוז, חברה בנבחרת הדירקטורים הממשלתית ונבחרה לאבירת איכות השלטון בתחום החינוך לשנת 2022.

באותו נושא

דילוג לתוכן