חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יעל ארד

יעל ארד | צילום: אילן בשור
יעל ארד | צילום: אילן בשור
ספורטאית אולימפית, יו"ר הוועד האולימפי וחברת ה־IOC

יעל ארד, ג'ודאית אולימפית, היא הספורטאית הראשונה בתולדות ישראל שהשיגה מדליה אולימפית, לאחר 40 שנים ללא זכיות למדינה. סגנית אלופת העולם, סגנית אלופה אולימפית, אלופת אירופה ואלופת ישראל הם רק חלק מהתארים שקטפה במהלך הקריירה ארוכת השנים שלה.

לאחר פרישתה פיתחה ארד קריירה עסקית, המתמקדת ביזמות, פיתוח עסקי ואסטרטגיה שיווקית. ארד מנהלת בישראל את הזכויות המסחריות של תאגיד המדיה האמריקני Paramount Global, משמשת כיועצת לחברות בסקטורים שונים, מלווה את Illumigyn – סטראט־אפ שפיתח מכשיר לזיהוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם ומרצה על מצוינות בספורט, בחיים ובעסקים. לאחרונה, דירקטוריון הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) הודיע על ההמלצה לבחירתה של ארד לחברת הוועד האולימפי הבינלאומי. ארד היא האישה הישראלית הראשונה שנבחרה למעמד יוקרתי זה, והישראלית השנייה בסך הכל.

בגיל 10 הפכה ארד לאלופת ישראל עד גיל 14. בגיל 15 זכתה באליפות לבוגרות. לאחר שזכתה במדליות ארד באליפות אירופה בג'ודו ובאליפות אירופה ובמדליית זהב בטורניר פריז, השתתפה באולימפיאדת ברצלונה בשנת 1992 וזכתה במדליית הכסף, שהייתה הזכייה הראשונה אי פעם של ספורטאי ישראלי במדליה אולימפית.

לאחר פרישתה מתחרויות, עסקה באימון ג'ודו והובילה את אורית בראון להשתתפות במשחקים האולימפיים בסידני בשנת 2000. במקביל, שימשה גם כמנחה בטלוויזיה החינוכית. בשנת 2011 התמנתה ליו"ר הסטארט־אפ מוגובי, שהפעיל אתר אינטרנט לילדים ומתחם משחקים אינטראקטיבי לילדים.

ב־2021 נבחרה ארד לשמש כיו"ר הוועד האולימפי, ובמקביל היא מלווה את מיזם יוניסטרים, חברה בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית ומובילה תהליכים משמעותיים בספורט הישראלי, כמו שוויון חברתי ומגדרי, עידוד תהליכי קיימות וקידום ההצלחה הישראלית.

באותו נושא

דילוג לתוכן