חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

יעל שרר

יעל שרר | צילום: עופר קידר
יעל שרר | צילום: עופר קידר
פעילה חברתית וסופרת, מנכ"לית הלובי למלחמה באלימות מינית

בעשור האחרון מובילה יעל שרר את המאבק נגד אלימות מינית בישראל. ב"כביסה מלוכלכת", סרט דוקומנטרי שביימה ב־2012, הציגה את סיפורה האישי על התביעה האזרחית והתקדימית שהגישה נגד אביה שהורשע בהתעללות מינית בה, בפנים גלויות. היא כיהנה כמנכ"לית עמותת "אחת מתוך אחת" ובשנת 2019 הקימה את הלובי למלחמה באלימות מינית.

הלובי, בהובלת שרר, פועל בכנסת ומול משרדי הממשלה על מנת להסדיר נהלים, לחוקק חוקים ולהבטיח תקציבים, ומול בתי החולים ברחבי הארץ על מנת להנחיל רפואה מותאמת בנפגעי אלימות מינית. בשנת 2015 היא הקימה את מיזם "רחוב משלה", המעודד קריאת רחובות על שם נשים, על מנת להנכיח את הישגיהן במרחב הציבורי. מאז תחילת המיזם נקראו מעל מאה רחובות על שמות נשים.

היא הקדישה את חייה למאבק באוזלת ידה של המדינה בטיפול בנפגעי תקיפה מינית, ומחוללת שינוי משמעותי – פרויקט "עיר מוגנת", שנועד לסייע לרשויות מקומיות להעניק הגנה, סיוע וטיפול לתושביה. בנוסף קידמה פתיחת חדרים אקוטיים, המשמשים מרכזי חירום לנפגעי תקיפה מינית, ניהלה מאבק ציבורי לפרסום הנחיות לטיפול בנפגעות עבירות מין של משרד הבריאות, ועזרה בקידום ובהעברת החוק ששם סוף להשמדת ראיות ומבטיח שמירת ערכות האונס למשך 50 שנה.

באותו נושא

דילוג לתוכן