חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
רדיט. reddit. רשת חברתית. צילום: shutterstock
רדיט. reddit. רשת חברתית. צילום: shutterstock

הרשת שהובילה ל"מרד הצעירים" בוול סטריט גייסה 250 מיליון דולר

Reddit, שעד לפני חודש היתה כמעט אנונימית בקרב המיינסטרים, סגרה גיוס חדש שהכפיל את שוויה. כמה היא שווה כעת וכמה משתמשים חדשים צברה הודות לחשיפה

שבועיים אחרי שהמשתמשים "מורעלי המסחר במניות" גילו אותה אל המיינסטרים העולמי, הרשת החברתית reddit, שפועלת כבר 16 שנה, גייסה 250 מיליון דולר. reddit הודיעה על הגיוס החדש (סבב E) בפוסט שפרסמה, אך לא חשפה את המשקיעים.

לפי הדיווחים המימון החדש הכפיל את שוויה של החברה ל-6 מיליארד דולר (כחלק מסבב גיוס D של 300 מיליון דולר מ-Tencent, סקויה ומשקיעים נוספים, שערכה ב-2019, שוויה של reddit הוערך ב-3 מיליארד דולר). היא צפויה להשתמש בכסף כדי להכפיל את צוותה ולהגביר את הדגש שהיא שמה על וידאו – החלטה שהגיע אחרי שרכשה בדצמבר האחרון את Bubsmash, מתחרה של טיק-טוק.

מיליונים בשבוע אחד

Reddit הוקמה ב-2005, וה"קיר" החנוני למראה שלה, שהתמקד בעיקר בטקסט ופחות בתמונות ו-וידאו, מעולם לא משך את תשומת הלב העצומה מהרשתות האחרות, פייסבוק, טוויטר או סנפצ'אט.

"מורעלי המסחר במניות" גילו את הרשת אל המיינסטרים העולמי. צילום: shutterstock
"מורעלי המסחר במניות" גילו את הרשת אל המיינסטרים העולמי. צילום: shutterstock

כל זה השתנה בחודש שעבר כשבפורום אחד ברשת החברתית, WallStreetBets, התארגנה "מתקפה" על כמה קרנות גידור באמצעות רכישה של מניות כמו GameStop. מספר חברי הפורום זינק מסביבות מיליון ללמעלה מ-8 מיליון בתוך שבוע אחד.

אבל הצמיחה מתרחשת בכל רחבי הרשת החברתית. Reddit אומרת שיש לה עכשיו 52 מיליון משתמשים יומיים, עליה של 44% מהשנה שעברה.

צילום תמונת השער: shutterstock

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן