חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ReWalk הדור הבא: הטכנולוגיה הישראלית שתאפשר למשותקים בכל גופם להתנייד בקלות

השלד החיצוני של Rewalk הוא אחת מהטכנולוגיות משנות החיים ומשמעותיות ביותר שיצאו מישראל. המכשיר המדהים הזה מאפשר למיליוני משותקים ברחבי העולם לשוב ולהלך ואפילו לרוץ. אך תאמינו או לא, למכשיר המדהים הזה יש לפחות מגרעה אחת משמעותית – הוא מועיל רק לכ-10% מהמוגבלים. בראיון לאתר NoCamels מספרים המפתחים על הדור הבא של טכנולוגיות העזר לנכים.

ד"ר עמית גופר, שהמציא את טכנולוגיית ה-ReWalk, לא יכול להשתמש במוצר מכיוון שאין לו שליטה מלאה על ידיו. זה מה שנתן לו ולעמיתו אורן תמרי, מנכ"ל RehaMed Technologies, את ההשראה לפתרון כולל יותר. הכירו את UPnRIDE (או עלה וסע, בתרגום חופשי) – כיסא הגלגלים העומד שמאפשר לכל סוג של מושתק, גם מי שאינו מסוגל להזיז את כל 4 גפיו, לצאת ולהסתובב מחוץ לבית, ללא חשש שיפול.

המכשיר מאפשר למשתמשים לנוע, לשבת או לעמוד בקלות. במודה לסגווי או קורקינט חשמלי, כאשר הוא מוצב בעמדת עמידה, הוא יכול לנוע בכל מיני סוגי משטחים לפי הנחיית המשתמש. הדגש הוא על מוביליות, ולא על עצם פעולת ההליכה כפי שעושה מכשיר ה-Rewalk.

"יש לי את היתרון של ריתוק לכסא גלגלים, אז ניסיתי ליצור את הפתרון האולטימטיבי עבור נכים, כפי שאני רואה אותו", מסביר ד"ר גופר. "האדם בחוץ, יראה את זה בתור סגווי ולא בתור כיסא גלגלים. עבור נכים צעירים, זה חשוב במיוחד".

כסאות גלגלים לעמידה הם ללא ספק טכנולוגיה חדשה. הם נוצרו לראשונה על מנת ליצור סירקולציה בריאה יותר ולמנוע בעיות בריאות נוספות הנגרמות מעצם הישיבה, כמו גם לאפשר אינטראקציה של תקשורת בגובה העיניים. אך ה-UPnRIDE, לא יהיה סתם עוד כיסא גלגלים בעמידה – הוא יספק מה שאף כיסא מסוגו לא נתן עד כה – יציבות.

בראיון לאתר NoCamels מסביר תמרי את שלושת היתרונות שעשויים להפוך את המכשיר לפורץ דרך: "ראשית, הוא שומר על אותו מרכז כובד הן בישיבה והן בעמידה, מה שמקשה על נפילה כאשר עוברים בין המצבים. שנית, המשתמש יושב על פלטפורמה מייצבת שבאופן אוטומטי משנה את זווית המושב כך שתהיה אנכית ביחס למשטח עליו נע המכשיר. לבסוף, במקרי חירום, הטכנולוגיה מסוגלת לזהות מתי אדם עומד ליפול, ומשחררת זרועות בטיחות שדומות לכריות האוויר ברכב אשר יתפסו אותו וימקמו אותו בחזרה על המכשיר.

כרגע, צוות של מהנדסים ומפתחים עובדים על אב טיפוס של ה-UPnRIDE, שתמרי מאמין שיהיה מוכן לצאת אל השוק בתוך שנתיים. הוא מסביר את החשיבות של הוספת המוצר החדש אל ה-ReWalk: "כשעבדתי ב-ReWalk, אנשים ובייחוד אימהות, היו מתקשרים בכל יום לשאול איך מתקדם המכשיר עבור ילדיהם. היה לי כל כך קשה לאכזב אותם כאשר שמעתי שהילד סובל משיתוק בכל הגפיים או מקסלרוזיס, כי ידעתי שהם לא יוכלו להשתמש במכשיר. ה-UPnRIDE הוא באמת המוצר המשלים שמספק פתרון לכל סוגי הנכות. לגופר יש תשובה פשוטה שמסכמת מדוע למוצר החדש יש סיכוי טוב להצליח כמו ה-ReWalk: "אם להיות כנה, הייתי רוצה את זה לעצמי".

בעוד הצוות של גופר-תמרי מעורב בגיוס מימון לפיתוחים עתידיים, משרד המדען הראשי בישראל כבר העניק לטכנולוגיה מענק מחקר מרשים ולפחות משקיע אנג'ל אחד הצהיר על עניין להשקיע. תמרי מודה שה-ReWalk סלל את הדרך לגיוס המימון עבור הפרויקט החדש, אך נראה כי UpnRIDE עומד להפוך בקרוב למוצר מצליח בפני עצמו.

כתבה זו פורסמה במקור ובאישור על ידי NoCamels.com – Israeli Innovation News

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן