Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
עודד שריקי | צילום: יוסי אלוני

מדרום ועד צפון: הכירו את האיש שייסד את אימפריית הנדל"ן של ישראל

מהתחלה צנועה בדירת שלושה חדרים בנתיבות בה גדל, הקים עודד שריקי את חברת ארזי הנגב, הבונה אלפי יחידות דיור ומרכזים מסחריים בכל הארץ; אבל למרות שהוא יכול לגור בכל יישוב יוקרתי במרכז, שריקי לא עוזב את נתיבות: "יש על העיר הזאת ברכה"

BrandVoice

הנה משהו שלא הייתם מצפים למצוא בנתיבות: מרכז משרדים, מסעדות ומסחר יוקרתי בסגנון פריזאי מלכותי, שמשתרע על פני 18,000 מ"ר, ומציע את מיטב המותגים ומסעדות יוקרתיות. בליבו של המרכז שחזור של מגדל אייפל בגובה של 32 מטר, שהקונסטרוקציה המסובכת שלו נבנתה בחו"ל והורכבה בארץ. על המרכז מתנוסס שמו של יזם הפרויקט ובעליה של חברת ארזי הנגב, עודד שריקי.

"פריז סנטר" אינה האטרקציה היחידה בעיר הדרומית שרשומה על שם שריקי. אטרקציה נוספת שבנה שריקי בעיר היא ביתו שלו, שנראה כמו ארמון מפואר ומעוצב בסגנון מלכותי, מלא נברשות וציורי קיר שיובאו במיוחד מעבר לים, כפי שסיפר בכתבה מצולמת לחיים אתגר מ־2018. כלות וחתנים באים להצטלם את צילומי החתונה על רקע האחוזה של שריקי או לצד אחת ממכוניות הפאר שהוא מחזיק במרתף הבית. יש שם למשל רולס רויס, למבורגיני, מקלארן, פרארי ועוד, ששווי כל אחת מהן נאמד במיליוני שקלים.

נתיבות בתנופה

נתיבות נודעה עד היום בעיקר כמקום מושבו של קברו של הבאבא סאלי. הנתונים היבשים עדיין מעידים שמדובר בעיר שהדירוג הכלכלי החברתי שלה עומד על 3 בלבד מתוך 10, אך בשנים האחרונות היא חווה תנופת בנייה ועליית מחירים, ומושכת תושבים גם מחוץ לעיר.

שריקי, 48, נשוי ואב לארבעה ילדים, לא נולד עם כפית של זהב. הוא נולד בנתיבות וגדל בעיר לצד שישה אחים ואחיות, בדירה בת שלושה חדרים. בגיל 12.5 נאלץ לעזוב את הלימודים כדי לסייע בפרנסת המשפחה והתחיל לעבוד במאפייה ביום, וכעוזר צלם חתונות בלילה. בגיל 17.5 קנה את הדירה הראשונה שלו, מגרש ומכונית יוקרה מסוג ב.מ.וו. את הב.מ.וו החליף לאחר זמן קצר בשני טנדרים כדי להתחיל בעסקי השיפוצים כקבלן משנה. העסקים לא הלכו כמתוכנן בתחילת הדרך, שריקי נתקל במהמורות רבות אך הדבר לא היווה מכשול עבורו אלא רק שלבים בסולם ההצלחה.

עודד שריקי במשרדי ארזי הנגב | צילום: יוסי אלוני

הוא מעורה בכל התהליכים המתקיימים בחברה, החל משלב איתור הקרקעות לרכישה, דרך שליטה מוחלטת בכל שלב הבנייה, מסירת המפתח לדיירים ועד לתום תקופת הבדק.

שריקי רואה בעבודתו שליחות, וחזונו הוא הפרחת הנגב ופיתוחו. מבחינתו מדובר במשימה ערכית ואידיאולוגית והוא מקנה לה חשיבות לאומית. דוגמה לכך הינה העדפת פעילות עם ספקים כחול לבן. דוגמה נוספת לכך הינה חיזוק ההתיישבות בנגב. הוא היה היזם הראשון שבחר לבנות שכונת מגורים בערד אחרי שנים של קיפאון, בפרויקט שזכה לביקושים גדולים וגרר אחריו יזמים נוספים. לראיה, רק לאחרונה נסגר בהצלחה המכרז הראשון של רשות מקרקעי ישראל לשבעה מתחמים בשכונת הראשונים בעיר, במסגרת מסלול דיור במחיר מופחת. 

האהבה לנגב בכלל, ולנתיבות בפרט, היא הסיבה שהוא בחר לבנות את ביתו ולקבוע את מטה החברה בעיר למרות שהיה יכול בקלות לעשות זאת בכל אזור יוקרתי במרכז הארץ. בראיון למאקו ב־2015 הוא אמר: “יש ברכה על העיר הזו. יש בעיר הזו אנשים טובים. יש פה ראש עיר הכי טוב בארץ. העיר הזו זוכה לברכה ושגשוג כלכלי הרבה בזכות הבאבא סאלי. יש רוחניות, שגשוג מטורף. אני יכול לגור בכל מקום בארץ אבל נתיבות זה בנשמה. העיר פה התפתחה בטירוף אפילו ביחס ליישובים במרכז הארץ. יש לי פה הכול, לא חסר לי כלום”.

את ארזי הנגב הקים שריקי בשנת 2002 ומאז צברה מוניטין רב הבא לידי ביטוי בבנייה בפריסה ארצית ובביקושים גבוהים. כיום חולשת החברה על פרויקטים בכל רחבי הארץ. ביניהם ערד, באר שבע, נתיבות, באר יעקב, יפו, מודיעין, בני ברק, בת חפר ונתניה. כמו כן, לחברה עתודות קרקע רבות הנמצאות בשלבי תכנון שונים.

כקבלן בונה ומבצע, הפרויקטים בנויים בסטנדרט בנייה גבוה תוך הקמת תשתית איכותית בשיטות קונבנציונאליות תוך שימוש בחומרי הגלם המובילים בשוק. בכל אחד מהפרויקטים משולבים משרדי האדריכלות המובילים בארץ, המעצבים דירות גדולות, מרווחות ופונקציונאלית, מרפסות וחניות צמודות. בכל הדירות מוטמע מפרט טכני יוקרתי ועשיר לבחירה, מהיצרנים המובילים בישראל, ובו דלתות פנים מעוצבות, מטבחים מפוארים, חיפוי יוקרתי ועוד.

על אף מומחיותה והתמקדותה של החברה בבנייה למגורים, לחברה פעילויות נוספות בתחום התעשייה, המסחר והתיירות. החברה מתכננת להרחיב את פעילותה גם לתחום המלונאות וזאת על ידי הקמת בתי מלון מפוארים בבאר שבע, בנתיבות ובנתניה.

פרויקטים

מתחם הסופרים, בני ברק

פרויקט בצביון חרדי, הכולל כ־2,000 יחידות דיור, עם כ־3,000 מ"ר מסחר בקומת הקרקע, הממוקם בצפון מזרח העיר בני ברק, בשכונת קריית הרצוג, מצפון לאם המושבות וגובל בשכונת רמת החייל שבתל אביב. הפרויקט נבנה בשני שלבים: כ־1,300 דירות בשלב הראשון, כ־600 דירות בשלב השני ועוד כ־100 דירות בשלב האחרון.

הפרויקט ממוקם סמוך לצירי תנועה מרכזיים, כביש 4 ומחלף אם המושבות. בפרויקט קיים תכנון אדריכלי מוקפד ביותר, דירות גדולות במיוחד ומפרט טכני עשיר. הלקוחות ייהנו משטחים ירוקים רחבי ידיים ומסמיכות למרכזי פנאי, בילוי ומסחר. המתחם משלב בתוכו גני ילדים ובקרבתו מקוואות, בתי כנסת ובתי מדרש. הפרויקט נמצא בשלבי בנייה מתקדמים.

מתחם הסופרים, בני ברק | צילום: Snapshot & Cohen

באר יעקב

VIEW360

בפרויקט 13 בניינים בתמהיל מעורב הכולל בניינים נמוכים ומגדלים, המונה כ־640 יחידות דיור ובנייתו נמצאת בשלבי סיום, לקראת טופס 4.

הפרויקט ממוקם בשכונה מטופחת במיקום הטוב ביותר בבאר יעקב, עם נגישות לצירי תנועה מרכזיים, קירבה למרכזי קניות ובילוי, בתי ספר, גנים, שירותי בנק ודואר, מרכז ספורט ושטחים ירוקים.

בפרויקט מוצעות דירות בנות 5־4 חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז.

FAVORITE בשכונת תלמים

פרויקט הדגל של שכונת תלמים בבאר יעקב, הכולל כ־800 דירות ו־5,000 מ"ר מסחר בקומת הקרקע. בפרויקט 24 בניינים בתמהיל מעורב המשקיפים על נוף פתוח וטיילת ירוקה.

הדירות נבנות בסטנדרט גבוה תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים. התכנון האדריכלי מציע חלוקה יעילה ונוחה של חללי החדר בדירה. בנוסף

ישנו לובי מפואר וחניות תת קרקעיות לכל הדיירים. בפרויקט מוצעות דירות 6־3 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים מפוארים.

בפרויקט כלול גם קומפלקס ARTE – מתחם המונה 26 קוטג'ים יוקרתיים, עם נוף ירוק ואווירה פסטורלית. הקוטג'ים מרווחים ומעוצבים בצורה פונקציונלית, בעיצוב אדריכלי מתקדם, במפרט טכני מפנק ובאבזור עשיר.

המיקום האסטרטגי של הפרויקט מציע קירבה לעורקי תחבורה ראשיים, תחנת רכבת ותחבורה ציבורית נגישה. בסביבה מבנים קהילתיים, מוסדות חינוך,

שבילי אופניים, גינות משחקים, מרכזים מסחריים ומוקדי תעסוקה. 

פרויקט Favorite בשכונת תלמים בבאר יעקב | צילום: Snapshot & Cohen

מודיעין

Prestige Village

במהלך השנה האחרונה נמסרו כל הדירות ב־Prestige Village – פרויקט מגורים יוקרתי המונה 38 דירות בשכונת נופים המרכזית במודיעין. הפרויקט כולל דירות חמישה חדרים, דירות גן, פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים, בבנייני בוטיק בני ארבע קומות.

הפרויקט נבנה בסטנדרטים גבוהים ומפרט עשיר ויוקרתי תוך כדי הקפדה על איכות הבנייה, חומרי הגלם ועיצוב אדריכלי מודרני. הפרויקט שוכן ליד פארק ירוק ודיירי הפרויקט נהנים מנוף פסטורלי עוצר נשימה.

נתיבות

מנהטן

הפרויקט מונה 842 יחידות דיור שאוכלסו לאחרונה ומרכז מסחרי שנמצא בליבו של מגה

פרויקט יוקרתי בן 15 מגדלי מגורים. במרכז המסחרי, הממוקם בסמיכות לרכבת, מתנוססת רפליקה מדויקת של פסל החירות המקורי המושך מבקרים מכל רחבי הארץ.

מדובר בפרויקט מגורים יוקרתי בשכונה רחבת ידיים, מטופחת ומודרנית הממוקם בסמיכות לצירי תנועה מרכזיים. בפרויקט דירות גן, דירות 5־4 חדרים ופנטהאוזים – לכולן עיצוב ותכנון קפדניים ומדוקדקים ומפרט טכני עשיר.

פרויקט מנהטן בנתיבות | צילום: Snapshot & Cohen

פרויקט המושבה

פרויקט המושבה בשכונת רמות יורם בנתיבות הינו פרויקט בוטיק יוקרתי הכולל 36 בניינים בקומפלקס הכולל דירות גן, מיני פנטהאוז ופנטהאוז, מרווחות במיוחד. המיקום האסטרטגי של הפרויקט מאפשר נגישות נוחה וקלה לכניסה המערבית לעיר, גישה מהירה לצירי תנועה ראשיים בעיר, כדוגמת הכביש המוביל לתחנת הרכבת, לקבר הבאבא סאלי, לפארק האגם ולמרכזי קניות.

רמות יורם היא שכונה חדשה ומתפתחת, העתידה לאכלס מגוון רחב של שירותים עירוניים וקהילתיים, מוסדות חינוך, אשכול גנים, גינות משחקים, שבילי הליכה ורכיבה מוסדרים. כמו כן, יוקמו בשכונה בתי כנסת, מקוואות, מרכזי מסחר וכל מה שתצטרכו, במרחק הליכה קצר. השכונה העתידית מאופיינת בשטחים ציבוריים ירוקים שטופי שמש ובאופי צעיר וקהילתי. במרחק נסיעה קצר נמצאים מוסדות אקדמיים, בריכות שחייה אולימפיות, שווקים של תוצרת חקלאית.

פרויקט המושבה בנתיבות | צילום: 3ddesign

בתכנון

פרויקט רגר

אחד מהפרויקטים המסקרנים והמבטיחים ביותר, הוא פרויקט "רגר" היוקרתי. הפרויקט נבנה במרכז שדרות רגר בבאר שבע – בפריים לוקיישן בקרבה רבה לאוניברסיטת בן גוריון, פארק ההייטק, הרכבת הקלה ובית החולים סורוקה והוא יכלול כ־10 בניינים בגבהים שונים – בנייני בוטיק של תשע קומות לצד מגדלי מגורים שיתנשאו לגובה של 20 ו־25 קומות.

פרויקט רגר היוקרתי בבאר שבע | צילום: Snapshot & Cohen

גולת הכותרת של הפרויקט היא "מגדל הזהב" – מגדל יוקרתי המאופיין באדריכלות ועיצוב פנים פורץ דרך המשלב בין תעסוקה, משרדים, מסחר ומלונאות. "בפרויקט ייבנו כ־600 יחידות דיור יוקרתיות ומפנקות ודייריו ייהנו מפארק ירוק ורחב ידיים, ממזרקות מפוארות ועוד ועוד", מספר עודד שריקי. הפרויקט יביא איתו חוויית מגורים שטרם נראה בבאר שבע ובכלל.


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן