חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ג'ובס. "רק לעיתים רחוקות כתב מכתבים" | צילום: Matthew Yohe, ויקיפדיה

מתעורר לחיים: כמה שווה מכתב בכתב ידו של סטיב ג'ובס?

מייסד אפל היה בן 19 כשכתב בכתב יד מכתב קצר לחבר ילדות. לאחר 47 שנים צפוי המכתב להימכר תמורת מאות אלפי דולרים

רבות דובר על אופיו הייחודי של היזם סטיב ג'ובס, מייסד ענקית הטכנולוגיה אפל. עשור לאחר מותו מוצע למכירה פומבית מכתב שכתב בכתב ידו כשהיה בן 19. ההערכה היא שהמכתב יימכר תמורת 200-300 אלף דולר.

"אני לא יודע מה להגיד. בקרים רבים באו והלכו, אנשים באו והלכו, אהבתי ובכיתי הרבה פעמים. למרות הכל – שום דבר לא משתנה", כתב ג'ובס לאחד מחברי הילדות שלו, טים בראון. עוד הוא כתב במכתב, שנכתב ב-23 בפברואר 1974, כי בכוונתו לנסוע להודו לפסטיבל גדול, וחתם את המכתב במילים: "אני אסיים ואומר שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. שאנטי, סטיב ג'ובס".

"מבריק ומורכב כאחד"

המכתב של ג'ובס יימכר כחלק ממכירה פומבית הכוללת פריטים הקשורים להיסטוריה של המדע והטכנולוגיה, והיא תיערך בבית המכירות Bonhams בלוס אנג'לס, בשלושה בנובמבר.

קיר לזכרו של סטיב ג'ובס במוזיאון אפל בפראג, צ'כיה | צילום: Shutterstock

"סטיב ג'ובס היה איש מבריק ומורכב כאחד, אך ג'ובס האמיתי הוסתר מעיניי הציבור", מסביר אדם סטקהאוס, מומחה להיסטוריה של המדע והטכנולוגיה בבית המכירות Bonhams. "מכתב זה נותן לנו תובנות מרתקות על התהליכים המנטליים של אחד היזמים הגדולים בעולם. ידוע בקרב חבריו שסטיב ג'ובס רק לעתים רחוקות, אם בכלל, כתב מכתבים", הוא מסביר.

"ג'ובס, שהלך לעולמו ב-2011, לא היה כמו רוב בני ה-19 בתקופתו. הוא נשר מהלימודים, התגורר בבקתה למרגלות הרי סנטה קרוז ועבד למחייתו בחוות תפוחים", אומרים בבית המכירות. "המכתב שלו חושף צד רוחני ופיוטי כאחד, וזו הפעם הראשונה שמכתב בכתב יד מאת סטיב ג'ובס מוצע למכירה פומבית".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן