חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

Symbolab מגייסת 1.2 מיליון דולר ומציגה מנוע חיפוש מתמטי מתקדם

חברת הסטארטאפ הישראלית Symbolab המפתחת מנוע חיפוש המסוגל לחפש ולפתור משוואות מסובכות תוך הצגה מפורטת של דרך הפתרון הודיעה היום (ג') על השלמת שני סבבי גיוס: הנוכחי, בהיקף של כ-700 אלף דולר, אשר השתתפו בו משקיעים פרטיים (אנג'לים) ביניהם מיכה מלכה, מנכ"ל הראל פיננסים ובית ההשקעות ספרינט לשעבר, משקיעים יהודים-אנגלים מבריטניה ואנג'לים נוספים מעולם הפיננסים.

כמו כן, בסבב הגיוס הראשון שהסתיים על ידי החברה, נסגר באפריל 2012 והובל על ידי אותם משקיעים פרטיים גייסה Symbolab חצי מיליון דולרים, מה שמביא את סך הכספים שהושקעו בחברה ל-1.2 מיליון דולרים. מנכ"לית החברה, מיכל אבני סיפרה בראיון לניוזגיק שהכסף שגויס במסגרת סבב הגיוס הנוכחי ישמש להמשך פיתוח הטכנולוגיה עליה עובדים בחברה בנוסף להשקה מתוכננת של אפליקציות מובייל לסמארטפונים ולטאבלטים בתקופה הקרובה.

לפתור משוואות מתמטיות מסובכות, ולהסביר לכם איך

המטרה של Symbolab היא להפוך את התוכן המדעי לנגיש באופן אוניברסלי, והיא עושה זאת על ידי הרחבת מרחב חיפוש הנתונים על גבי סימנים מדעיים, ביטויים, משוואות ונוסחאות. הפלטפורמה שפיתחה Symbolab מהווה קודם כל מנוע חיפוש המאפשר למשתמשים לחפש הסברים לפתרונות של משוואות ותרגילים מתמטיים שונים תוך שימוש באלגוריתם למידה כללי המשפר את המנוע בצורה מתמדת. בעת הכניסה לאפליקציית ה-Web של החברה, תיתקלו במסך הראשי (הפד המדעי) המכיל מספר גדול של תווים המייצגים מושגים מתמטיים מדעיים אשר קשה מאוד להגיע אליהם באמצעים הסטנדרטיים (מקלדת, גוגל) כיום.


צילום מסך מתוך אתר החברה

ניתן להקליד משוואה מתמטית תוך שימוש בכל הסימנים והמקלדות השונות, כאשר תיבת החיפוש ניחנת באלגוריתם חכם המסוגל לזהות את הכוונה של המשתמש ולהשלים את מחרוזת החיפוש באופן אוטומטי. כמו כן, הפד המדעי מאפשר למשתמש, לדוגמא, להקליד חזקות, שורשים, וביטויים אלגבריים נוספים על ידי לחיצה על הכפתור המתאים. הפד המדעי מכיל בין היתר, סימנים טריגונומטריים, אותיות יווניות, נגזרות, אינטגרלים ועוד. לאחר סיום שאילתת החיפוש, התשובה תוצג למשתמש באמצעות ממשק המסביר את הפתרון צעד אחד צעד, כולל גרפים התומכים בפתרון והדגמות של פתרונות דומים ממגוון אתרים.

מסד הנתונים של האתר מכיל מקורות אינציקלופדיים כגון ויקיפדיה, אתרי וידאו כגון Khan Academy, קורסים מאוניברסיטאות מובילות כגון סטנפורד ו-MIT, ספרים מקוונים, מילונים, פורומים, אתרים חינוכיים ועוד.

מגוון פיצ'רים ותוסף לכרום ופיירפוקס

בין הפיצ'רים הבולטים באתר, ניתן למצוא את הפד המדעי בדף הבית של האתר, המסייע בהקלדת סימנים מדעיים ואופרטורים אשר אינם זמינים במקלדת הרגילה למשתמש, בצורה פשוטה ואינטואיטיבית. פיצ'ר של הצעות להשלמה אוטומטית, אשר יודע לזהות את הכוונה של המשתמש בעת ההקלדה ולהשלים באופן אוטומטי את הפונקציה או האינטגרל אשר ברצונכם לחפש, כמו כן גם חיפוש סמנטי, המבין את ההקשר והמשמעות של המשוואות.

פרט לאפליקציית ה-Web של החברה Symbolab מציעה למשתמשים תוסף לדפדפני כרום ופיירפוקס המאפשר למשתמשים "ליזום" חיפוש משוואתי באתר, על ידי לחיצה על כל משוואה באתרים נבחרים כגון ויקיפדיה. לאחר התקנת התוסף, באפשרות המשתמשים לבצע חיפוש מהיר על גבי הפלטפורמה של Symbolab, כאשר באתרים הנתמכים סמל של Symbolab יופיע ליד כל תוכן מדעי ולחיצה על התוכן תוביל את המשתמש לחיפוש הרלוונטי באתר.

חברת Symbolab הוקמה באוקטובר 2011 על ידי המייסדים אדם ארנון, לב אלישייב ומיכל אבני. החברה מעסיקה 6 עובדים ויושבת במעונות של אוניברסיטת תל אביב, שם היא מחזיקה במשרד ומבצעת את הפיילוטים של המוצרים שלה על הסטודנטים המקומיים.

לידיעה המקורית באתר ניוזגיק

עוד בניוזגיק:

Flayvr תעשה לכם סדר בתמונות, עכשיו גם למשתמשי אנדרואיד

צליל שמעביר מידע וסצנות מיותרות בקולנוע למען הליכה לשירותים

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן