חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
דרך חדשה להתמודדות עם נגיף הקורונה | צילום: Shutterstock
דרך חדשה להתמודדות עם נגיף הקורונה | צילום: Shutterstock

תדיראן מדווחת: פיתחנו טכנולוגיה שמנטרלת את וירוס הקורונה בחללים סגורים

החברה הישראלית רשמה פטנט בסדרה של מדינות על טכנולוגיית Tadiran Airow. טכנולוגיה זו ממירה אתה הלחות בחדר למי חמצן ואלה מסוגלים לקטול עובשים ונגיפים, בהם גם את נגיף הקורונה

חברת תדיראן מדווחת כי פיתחה טכנולוגיה המסוגלת לנטרל לחלוטין את וירוס הקורונה בחללים סגורים. הניסוי שבדק את היתכנות הנטרול נערך במעבדת Innovative Bioanalysis בקליפורניה ולדברי החברה טכנולוגיית ה-Airow, אשר פותחה בתדיראן גורמת להפחתה של עד 99.99% בריכוז וירוס הקורונה באוויר, זאת בנוסף ליעילות דומה בקטילת וירוסים אחרים, עובשים וחיידקים בניסויים קודמים שערכה החברה.

לפני כשלוש שנים הקימה תדיראן חטיבה מיוחדת לטיפול באוויר כדי לפתח פתרונות טכנולוגיים לטיפול באוויר בתוך חללים סגורים. ניסויים ראשונים שנערכו בארה"ב, לדברי החברה, הוכיחו שהטכנולוגיה שפותחה יעילה בטיהור האוויר מעובשים, חיידקים ווירוסים. עם פרוץ מגפת הקורונה, לפני כשנתיים, בדקה החברה האם הטכנולוגיה שפיתחה יעילה גם נגד נגיף הקורונה. בניסויים נוספים שנערכו, טוענים בתדיראן, כבר לאחר 30 דקות בלבד מהפעלת המכשיר נרשמה רמת הפחתה של 87.94% בריכוז הנגיף באוויר, ולאחר 90 דקות – 99.998%.

התקן ה-Tadiran Airow הוא רכיב הניתן להתקנה במערכות מיזוג אוויר, וכאמור אמור לטהר ממזהמים ביולוגיים כולל וירוסים, חיידקים ועובשים הסמויים מן העין ומסוגלים לחדור לגוף דרך מערכת הנשימה.

הטכנולוגיה של תדיראן ממירה את הלחות בחלל החדר למולקולות מי חמצן (H2O2), והמולקולות קוטלות את העובשים, החיידקים והנגיפים באוויר החלל. תדיראן רשמה פטנט על טכנולוגיה זו בארה"ב, יפן, סין, אירופה וכמובן בישראל.

"היום אנו הופכים את חזון החברה למציאות" הכריז משה ממרוד, מנכ"ל תדיראן. "אנחנו מוציאים לפועל שלב נוסף בחזון של תדיראן להשפיע לטובה על הבריאות ואיכות החיים באמצעות טיפול באוויר ושדרוג מרחב המחיה. מדובר בסטנדרט חדש שעלינו לדרוש, למען בריאותינו ובריאות ילדינו".

בתוך כך, גם חברת אורה סמארט דיווחה לבורסה לפני כחודשיים על טכנולוגיה דומה המנטרלת את נגיפי הקורונה בחללים סגורים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן