חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
כץ. הצטרפה לאורקל לפני 22 שנה ומאז עלתה בסולם הדרגות | צילום: Hartmann Studios, Flickr

כסף וכוח: הכירו את המיליארדריות ברשימת 100 הנשים המשפיעות בעולם

14 מיליארדריות לוקחות חלק ברשימת Forbes Power Women, ושוות יחד כמעט 170 מיליארד דולר. כמה שווה האישה החזקה בעולם ובאיזה מקום מדורגת ילידת ישראל ומנכ"לית אורקל, צפרא כץ, ברשימה העולמית?

הנשים החזקות בעולם ממשיכות להתעשר. ברשימת Forbes Power Women שפורסמה לאחרונה וכוללת את 100 הנשים המשפיעות בעולם לשנת 2021 יש 14 מיליארדריות – עלייה מ-12 שהרכיבו אותה בשנת 2020. השווי הכולל של אותן נשים עשירות הוא 167.1 מיליארד דולר, והן עשירות ב-16.7 מיליארד דולר יותר מאלה של השנה שעברה.

14 הנשים הללו בנו, הרוויחו או ירשו הון, והן משתמשות בו כדי ליצור שינוי משמעותי בעולם, עם שווי נקי שנע בין 1.7 מיליארד דולר לאישה "הענייה" ביותר ועד 57 מיליארד דולר לעשירה שבהן. הפילנטרופית מקנזי סקוט – אשתו לשעבר של מייסד אמזון ג'ף בזוס, והאישה החזקה ביותר השנה – היא ללא ספק העשירה ברשימה.

האישה השנייה בעושרה מתוך הרשימה היא מנכ"לית Fidelity השקעות אביגיל ג'ונסון (מקום 6), ששווה פחות מחצי מהסכום הזה, על פי הערכות פורבס. חלקן מיליארדריות שעשו את הונן בעצמן לאחר שהקימו חברות או עלו בסולם הדרגות, כמו אשת התקשורת אופרה ווינפרי (מקום 23) ומנכ"לית אורקל, צפרא כץ (מקום 19), שהצטרפה לענקית התוכנה לפני 22 שנה. אחרות ירשו את העושר דרך משפחותיהן או בני זוגן.

המיליארדריות החדשות

כמו כן, באותה קבוצה יש שלוש מיליארדריות שזה עתה הפכו לכאלה, אחת מהן היא מלינדה פרנץ' גייטס, בזכות עבודתה בקרן ביל ומלינדה גייטס. מלינדה כבר ותיקה ברשימת הנשים החזקות, ובעקבות גירושיה ממייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, האדם הרביעי בעושרו בעולם, היא הפכה למיליארדרית בעצמה.

כיו"ר משותפת של קרן הצדקה שהושקה בשנת 2000, פרנץ' גייטס סייעה לנווט יותר מ-60 מיליארד דולר כמענקים למען מטרות הקרן למלחמה בעוני, מחלות ואי שוויון ברחבי העולם. היא גם מנהלת את Pivotal Ventures, חברת השקעות שהשיקה ב-2015 ומתמקדת בעיקר במימון חברות שנוסדו על ידי נשים.

הזמרת ריהאנה (מקום 68) היא חברה ותיקה נוספת ברשימה, והיא הפכה למיליארדרית מוקדם יותר השנה. מלבד הקריירה המוזיקלית שלה, ריהאנה מחזיקה בכמה עסקים – כולל חברת הקוסמטיקה Fenty Beauty וקו ההלבשה התחתונה Savage x Fenty – שעומדים מאחורי הונה בן 9 הספרות ומעמדה כמוזיקאית העשירה בעולם.

פורבס חשף באוגוסט האחרון כי ריהאנה מיליארדרית, במידה רבה הודות להצלחה המהירה של Fenty Beauty, אותה השיקה ב-2017 כמיזם משותף עם קונצרן מוצרי היוקרה הצרפתי LVMH. המשימה הכוללת וההתמקדות של החברה בגיוון – היא מציעה איפור ב-50 גוונים, כולל אלו שקשה יותר למצוא בשוק – הדהדה בקרב הלקוחות, והגדילה את שוויה ל-2.8 מיליארד דולר נכון לאוגוסט, על פי הערכת פורבס. השווי הנקי של הזמרת קפץ גם בפברואר כאשר Savage x Fenty, שהושק כמיזם משותף עם TechStyle Fashion Group ב-2018, גייסה מימון של 115 מיליון דולר על פי שווי של מיליארד דולר.

מיליארדרית חדשה נוספת ברשימת Power Women היא פאלגוני נייאר (מקום 88) מהודו, המייסדת והמנכ"לית של קמעונאית הקוסמטיקה והאופנה Nykaa. נייאר, בנקאית השקעות לשעבר ומנהלת ענקית הבנקאות והפיננסים Kotak Mahindra Group, השתמשה ב-2 מיליון דולר מכספה שלה כדי להשיק את Nykaa ב-2012, במטרה להביא מותגי יופי בינלאומיים פופולריים, כמו Clinique ו-Bobbi Brown, ללקוחות הודים. לאחר שהובילה את Nykaa לרווחיות ב-2021, נייאר פיקחה על ההנפקה של חברת האם שלה בנובמבר. כיום היא שווה 7.6 מיליארד דולר.

ריהאנה. נכנסה למועדון המיליארדריות | צילום: Shutterstock
ריהאנה. נכנסה למועדון המיליארדריות | צילום: Shutterstock

גם עשירות וגם משפיעות

אלה הן המיליארדריות ברשימת 100 הנשים המשפיעות בעולם לשנת 2021 (השווי הנקי הוא הוערך בנעילת המסחר ב-3 בדצמבר 2021):

 • מקום 1: מקנזי סקוט, 57 מיליארד דולר, פילנטרופית
 • מקום 5: מלינדה פרנץ' גייטס, 6.1 מיליארד דולר, יו"ר משותפת של קרן ביל ומלינדה גייטס 
 • מקום 6: אביגיל ג'ונסון, 25 מיליארד דולר, מנכ"לית פידליטי השקעות
 • מקום 19: צפרא כץ, 1.7 מיליארד דולר, מנכ"לית אורקל
 • מקום 23: אופרה ווינפרי, 2.6 מיליארד דולר, אשת תקשורת
 • מקום 32: לורן פאוול ג'ובס, 17.1 מיליארד דולר, מייסדת ונשיאת Emerson Collective
 • מקום 36: שריל סנדברג, 1.8 מיליארד דולר, COO של פייסבוק
 • מקום 44: ג'ינה ריינהארט, 21.6 מיליארד דולר, יו"ר ומנכ"לית Hancock Prospecting
 • מקום 64: ג'ודי פוקנר, 6.4 מיליארד דולר, מייסדת ומנכ"לית Epic Systems
 • מקום 68: ריהאנה, 1.7 מיליארד דולר, מוזיקאית ומייסדת Fenty Beauty
 • מקום 72: קירן מזומדר-שו, 3.7 מיליארד דולר, מייסדת, יו"ר ומנהלת Biocon
 • מקום 79: זו קונפי, 10.9 מיליארד דולר, מייסדת ומנכ"לית Lens Technology
 • מקום 88:  פאלגוני נייאר, 7.6 מיליארד דולר, מייסדת ומנכ"לית Nykaa
 • מקום 89: לי בו-ג'ין, 3.9 מיליארד דולר, נשיאה ומנכ"לית מלון Shilla

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן