Forbes Israel Logo
אלון ושירה שיין | ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל
אלון ושירה שיין | ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל

הצלחה ישראלית: הכירו את המומחית בנאמנויות וניהול הון משפחתי

עורכת הדין שירה שיין מנהלת יחד עם אחיה, עו”ד אלון שיין, את המשרד המוביל בישראל לניהול נאמנויות ושימור הון משפחתי. בראיון מיוחד היא מספרת על ההתעניינות הגוברת בהגנה על רכוש בעקבות הקורונה ועל המורשת שהשאיר אביה, מייסד המשרד, עו”ד מייקל שיין ז”ל

BrandVoice

עו”ד שירה שיין

מצב משפחתי: נשואה עם ילדים

מקום מגורים: רעננה

תפקיד: שותפה ובעלים במשרד מיכאל שיין ושות’ וקבוצת שיין

השכלה: תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת מנצ’סטר, אנגליה 1997

תחביבים: יוגה, טרקים, הליכות, למידה בקורסים בנושאים שונים

מורשת היא דבר חשוב, ומורשת עסקית-ניהולית היא דבר חשוב לא פחות כשמדובר בעסקים משגשגים. לכן, כשעו”ד מייקל שיין נפטר בערב שביעי של פסח לפני כשנתיים, היה ברור לילדיו, עורכי הדין אלון ושירה שיין, שהם ימשיכו במלוא המרץ את המורשת המשפטית, העסקית והפילנטרופית שהשאיר אביהם. כיום הם הבעלים והשותפים במשרד עורכי הדין המצליח מיכאל שיין ושות’ – משרד הנישה המוביל בישראל בניהול נאמנויות, שימור הון משפחתי ולקוחות פרטיים, והבעלים של קבוצת שיין.

בקבוצת שיין, המחזיקה את משרד עורכי הדין והפמילי אופיס של משפחת שיין, מועסקים כיום כ-60 עובדים, והוא מהווה One Stop Shop למשפחות בארץ ובעולם שזקוקות לייעוץ בכל הקשור להגנה על נכסים, נאמנויות, שימור הון משפחתי, תכנון עזבון כולל תכנון חוצה גבולות והעברה בין דורית. “אנחנו מייעצים למשפחות מכובדות בכל רחבי העולם”, אומרת עו”ד שירה שיין, “יש לנו קשר קרוב איתן ומערכות יחסים מיוחדות מאוד, שמבוססים על אמון מלא, נגישות, רגישות גבוהה ובקיאות בחומר”.

עו"ד מייקל שיין ז"ל, מייסד | צילום: יח"צ

המשרד הוקם בשנת 1977, אבא בחר בדרך של נישה בוטיקית של טיפול במשפחות ויחס אישי”, מספרת עו”ד שירה שיין. “אחי ואני רואים את עצמנו כיום כממשיכי הדרך והרוח של אבא שלנו, הוא היה איש מבריק ואדם צנוע שחסר לנו מאוד. הערכים שלו הם אלה שמסמנים עבורנו את הדרך”, היא מסבירה.

“משרדנו מתמחה בהקמת סטרוקטורות משפחתיות תפורות אישית לכל לקוח למטרות ניהול עושר, תכנון עזבונות, הגנה על נכסים וארגון של עסקים משפחתיים. אנחנו מחזיקים גם במחלקות מיוחדות כדוגמת הנהלת חשבונות, מחלקת ציות, מנהלי השקעות ו-IT כדי להשיג נגישות מהירה לאחזקות כלל עולמיות של לקוחותינו. שום דבר לא יוצא למיקור חוץ. אנחנו מאמינים בטיפול אישי בלקוח בכל הרבדים”, היא מסבירה.

מיהם הלקוחות שלכם?

“משפחות מישראל ומכל העולם. אלו משפחות שרוצות לוודא שהכל יתנהל כשורה גם בדורות הבאים, הן מבחינת מיסוי והן מבחינת הגנה על נכסים ושמירת הערך שלהם.

ההתעניינות גברה בתקופת הקורונה

עו”ד שיין הייתה רגילה לטוס מסביב לגלובוס באופן תדיר כדי לפגוש את לקוחותיה, עד שהקורונה טרפה את הקלפים. “נאלצנו לעבור לזום”, היא מספרת, “אבל עבדנו סביב השעון כדי לדאוג למנהלים ולעובדים שלנו בחו”ל ולא להשאיר קצוות לא סגורים. הדבר המעניין הוא שהקורונה גרמה לכך שהרבה יותר אנשים ומשפחות, גם כאלה שצברו נכסים של מיליוני דולרים ולא רק עשרות מיליוני דולרים, החלו להתעניין בנושא של הגנה ושמירה על הרכוש. חשוב להדגיש שהשירות הזה לא ניתן רק למיליונרים, אלא לכל משפחה בעלת נכסים או לכל אדם שמרגיש שהוא צבר מספיק נכסים כדי להגן עליהם ולתת את הדעת מה יקרה ביום שאחרי הסתלקותו מן העולם או חלילה ביום שבו לא יוכל לתפקד כשאר האדם.

מה הסיפוק הגדול ביותר שלך בעבודה?

“האמון הבלתי מסויג שנותנים בי ולהמשיך את המורשת של אבי”.

ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.