Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
העט מסייע לעריכת תמונות באמצעות אפליקציית עורך התמונות של סמסונג | צילום: Samsung
העט מסייע לעריכת תמונות באמצעות אפליקציית עורך התמונות של סמסונג | צילום: Samsung

העט החדשה: הכירו את הדור החדש של מכשירי ה-Note מבית סמסומג

אחרי שהודיעה כי סדרת מכשירי ה־Note שלה הגיעה לקיצה, השיקה סמסונג לאחרונה את הגלקסי S22 אולטרה – סמארטפון שמשלב בין עט חכם ומדויק לבין מפרט טכני מהשורה הראשונה ⋅ סקירה מקיפה מגלה את יכולות הצילום המרשימות, את התצוגה הבהירה והחדה – וגם עונה לאלו שמתלבטים אם לשדרג

מכשירי ה־Galaxy Note של סמסונג נחשבו בעבר למכשירים המצליחים ביותר של החברה. במבחן התוצאה הם סיפקו ללקוח סמארטפון מוצלח עם עט מובנה, שבמשך שנים כלל את המפרט הטכני הגבוה ביותר.

שינוי אסטרטגי שעשתה סמסונג גרם לה לאחד בין דגמים שונים שלה, והחברה הפכה את הגלקסי 20 Note, שהושק בשנת 2019, ל־Note האחרון שהושק. ה־Galaxy S22 Ultra הוא למעשה מכשיר Note "ממותג מחדש", ועם המורשת הזאת הוא מועמד לתואר הסמארטפון הטוב ביותר של השנה.

עיצוב

ל־S22 אולטרה יש עיצוב שונה מה־S21 אולטרה של השנה שעברה. ה־S22 אולטרה כולל עיצוב ריבועי עם קצוות מעוקלים, עיצוב זה נוסטלגי עבור רוב מעריצי סדרת ה־Note, מכיוון שהוא מזכיר את סדרת Note 10 וסדרת Note 20. מעניין שסמסונג הצליחה לשמור את אותו גודל תצוגה ואת נפח הסוללה של ה־S21 אולטרה, גם במקרה של  S22אולטרה, כשהפעם נוסף מקום לעט ה־S Pen.

הקצוות המעוגלים הללו הופכים את המכשיר לנוח יותר לאחיזה, עם זאת התצוגה הזו, "שנשפכת לצדדים", אינה המועדפת עלינו. אנחנו לא סבורים שהיא שימושית, במיוחד בשימוש בעט, והיא משאירה את המכשיר חשוף יותר לנגיעות מקריות.

הרושם הראשוני שלנו בהחזקה של המכשיר ביד היה שכפתורי הווליום, כמו גם כפתור ההפעלה, קטנים למדי. הדבר נכון גם לגבי שאר המכשירים בסדרת הגלקסי S22, ולדעתנו מוזר שהלחצנים קטנים. עם זאת, חשוב לציין שהתייחסות לגודל הכפתור היא סובייקטיבית, בהתחשב בידיים מכל הצורות והגדלים. מלבד זאת, המכשיר מרגיש יוקרתי מאוד ביד, ובהיותו טלפון גדול, ל־ S22אולטרה משקל וגודל סבירים למדי. הוא גם מכשיר חלקלק מאוד, ועם בליטת מערך הצילום הקלה, שגורמת לו להתנדנד כאשר שמים אותו על שולחן – אנחנו לא ממליצים להשתמש בו ללא נרתיק.

לסמסונג יש אלגוריתם חיזוי שיודע להשלים את הציור או הכתיבה באמצעות העט | צילום: Samsung

תצוגה

התצוגה היא הטובה ביותר בשוק הסמארטפונים. מדובר בתצוגה דינמית מסוג Infinity-O AMOLED, המסוגלת להציג ברזולוציה של QHD+. המסך, בגודל 6.8 אינץ', כולל את טכנולוגיית Vision Booster החדשה של סמסונג שמאפשרת להגביר את בהירות התצוגה של המכשיר עד ל־  stin 1,750 תוך שמירה על צבעים ופרטים מדויקים בתוכן. סביבות בהירות הן נקודת תורפה עבור מסכים מהסוג הזה. סמסונג עוקפת את החולשה הזו עם אלגוריתמים חכמים שמנתחים את התוכן, מזהים את האזורים הפחות בהירים באמצעות מיפוי גוונים ואז מגבירים את הבהירות של האזורים הללו. לתצוגה יש גם קצב ריענון מותאם שנע בין 1 ל־120 הרץ – טווח רחב מאוד בהשוואה לתצוגות אחרות.

ניתן להתרשם מהתצוגה הנהדרת של המכשיר בעת כתיבה עם העט החכם של החברה, ה־S Pen. העט מאוד מדויק, ופלטת הצבעים שבה משתמשת סמסונג באפליקציית Note שלה היא חדה ותוססת.

ה־S Pen חוזר

השינוי העיקרי ב־S22 אולטרה הוא ה־S Pen – העט החכם ששולב בו. יש לו קצב תגובה של 2.8 אלפיות השנייה, לעומת ה־S Pen האחרון ששולב ב־Note 20 אולטרה שהציג קצב תגובה של 9 אלפיות השנייה.

לסמסונג יש אלגוריתם חיזוי שיודע להשלים את הציור או הכתיבה באמצעות העט. הוא גם כולל הרבה תכונות ומחוות אלחוטיות. לדוגמה, ניתן לצלם תמונה על ידי לחיצה על הכפתור ב־S Pen, או להחזיק את הכפתור ולהחליק למעלה, והטלפון יחליף מצלמה. מדובר בשימושים ייחודיים שמראים שהעט הוא נועד להרבה יותר מחתימה על מסמכים או שרבוטים בפגישה. זה עדיין מדהים שניתן להפעיל מצגת במסך גדול ישרות מה־S22 אולטרה, ולהשתמש ב־S Pen כשלט רחוק. אין מכשיר אחר עם יכולת זו, וזו אחת מתכונות ה־S Pen האהובות על רבים.

תכונה שימושית נוספת היא כתיבה באמצעות העט החכם לתוך כל תיבת טקסט והמרת כתב היד לטקסט דיגיטלי. לא רק שזו תכונה מהנה ונוחה – היא גם מדויקת. ברשת מסתובבות לא מעט דוגמאות שמראות עד כמה הזיהוי יעיל גם עם כתב יד מרושל.

סמסונג שוב ארזה את כל התכונות המובילות והטובות במכשיר אחד | צילום: Samsung

ביצועים וחיי סוללה

הציפיות היו ש־S22 אולטרה, שהפעם כולל את המעבד Snapdragon 8 Mobile Gen 1, יתחמם יותר מה־Snapdragon 888 של שנה שעברה, והיו הרבה סימנים שהצביעו על כך. לדוגמה, סמסונג עיצבה מחדש את תא הקירור שלה, על מנת שיצליח לפזר יותר חום. במסגרת הסקירה הרצנו במכשיר כמה בדיקות. הוא המשיך להתחמם מעט מאחור, אבל המקום שבו הורגש החום היה על מסגרת האלומיניום.

למכשיר יש סוללה של 5,000 מילי־אמפר/שעה, זהה ל־S21 אולטרה של שנה שעברה. לאחר מספר שבועות של שימוש, ניתן לומר בביטחון של־S22 אולטרה יש חיי סוללה שיספיקו ליום שלם, אפילו עם השדרוג שלו ל־Snapdragon 8 Gen 1 ולתצוגה בהירה יותר.

גם מהירות הטעינה של סוללה עוצמתית שכזאת לא מדאיגה, שכן המכשיר כולל תכונת טעינה מהירה במיוחד. בנוסף, הוא מספק חיי סוללה אופטימליים, גם לשעות רבות במשרד או בחוץ.

מערך הצילום

בדומה ל־S21 אולטרה, גם ל־S22 אולטרה יש מערך של ארבע מצלמות עם עדשה רחבה במיוחד של 12 מגה פיקסל, עדשה רחבה של 108 מגה פיקסל, שתי עדשות טלפוטו ברזולוציה של 10 מגה פיקסל שכוללות זום אופטי 3x ו־10x. יש למכשיר גם מצלמה קדמית המסוגלת להגיע לרזולוציה של 40 מגה פיקסל.

בעת הזו, ההבדלים בין איכות הסטילס לאיכות הווידאו הם כמעט שרירותיים, אלא אם כן אתם צלמים מקצועיים. עם זאת, יש הבדל משמעותי בין צילום תמונה בזום 10x ב־S22 אולטרה לבין צילום שכזה ב־iPhone 13 Pro Max או עם מתחרים אחרים. התוצאות נראות באמת מדהים, בעיקר כי מדובר בזום אופטי ולא בדיגיטלי.

באירוע ההכרזה הדגישה סמסונג את יכולות ה"נייטוגרפיה" (הצילום בלילה) של ה־S22. במצב הלילה המשופר יצאו תמונות בבהירות מדהימה, גם בחושך, מבלי לגרום להן להיראות לא טבעיות. המכשיר שמר על כל הפרטים הקטנים בסצנה, והציג במדויק את האורות על גבי הבניינים, אפילו מנורות בודדות בחדרים נפרדים.

סמסונג מכנה את יכולות צילום הלילה המשופרות נייטוגרפיה | צילום: Samsung

עריכה עם ה־S Pen ובאמצעות עורך התמונות של סמסונג היא גם הרבה יותר קלה. מנקודת מבט עסקית, קל לצלם מסמך ולחלץ את הטקסט ממנו בצורה מדויקת.

לסיכום

סמסונג שוב ארזה את כל התכונות המובילות והטובות במכשיר אחד. יש למכשיר את התצוגה הטובה ביותר וכעת גם את התצוגה הבהירה ביותר. הכתיבה והמחוות של ה־S Pen רק מוסיפות, ויש למכשיר את אחד ממערכי הצילום הטובים ביותר עם זום אופטי מדהים של 10x. יש לו את המעבד המהיר ביותר ביחס למכשירי האנדרואיד עם מערכת קירור יעילה וסוללה מעולה.

אנחנו מאמינים שיש מעט מאוד תרחישים שבהם ה־iPhone 13 Pro Max "מנצח" מבחינת תכונות ויכולות. העיצוב האייקוני דמוי Note של ה־S22 אולטרה מרגיש טוב יותר ביד בהשוואה לעיצוב הקופסתי של

ה־iPhone 13 Pro Max. ל־S22 אולטרה יש תצוגה מדהימה, בהירה ותוססת בהשוואה לעיצוב המיושן של ה־iPhone. נוסף למפרט הטכני שעל הנייר, הממשק וה־S Pen של סמסונג פשוט מאפשרים לעשות יותר עם הסמארטפון, ואנחנו סבורים שזה ניצחון לסמסונג על ה־iPhone 13 Pro Max.

מי שמחזיק את ה־Note האחרון של סמסונג מתחבט אם ה־S22 אולטרה הוא שדרוג ראוי. חלק מהמשתמשים יחליטו שכן, אם ברצונם לקבל את המכשיר הטוב שבטובים. עם זאת, ה־S22 אולטרה הוא מכשיר מעבר, מכיוון שסמסונג עדיין מגבשת את סדרות הדגל שלה, ועדיין יש קווי דמיון רבים בינו לבין ה־Note האחרון. אנחנו מאמינים שזהו מלך הסמארטפונים לשנת 2022, ונהיה מופתעים אם הוא לא יהיה בראש הרשימה הזו גם בסוף השנה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן