חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הרוויח יותר ממיליארד דולר מעשרות סרטים במהלך הקריירה שלו. טום קרוז בסרט "אהבה בשחקים: מארוויק"
הרוויח יותר ממיליארד דולר מעשרות סרטים במהלך הקריירה שלו. טום קרוז בפוסטר לסרט "אהבה בשחקים: מארוויק"

משימה אפשרית: טום קרוז חוגג 60 ושובר שיא הכנסות חדש

זוהי הפעם הראשונה שסרט בכיכובו של קרוז עובר את רף המיליארד דולר עם "אהבה בשחקים: מאווריק", שגם הפך לסרט הראשון שעשה זאת ב-2022. לפני כן, סרטו הרווחי ביותר היה "משימה בלתי אפשרית: התרסקות" משנת 2018, עם הכנסות גלובליות של 787 מיליון דולר

בסצנה מוקדמת בסרט "אהבה בשחקים: מאווריק", דמותו של טום קרוז, קפטן פיט "מאווריק" מיטשל, טייס הקרב הנועז מהסרט המקורי משנת 1986 מוצג מחדש לקהל כאשר הוא ננזף על ידי מפקדו על אי ציות לפקודות. הסוף קרוב, אדמירל צ'סטר "האמר" קיין (אד האריס) אומר לטייס הקרב העריק שגברים כמוהו "ייכחדו בקרוב".

"אולי אדוני," עונה מאווריק. "אבל לא היום."

בזמן שהדיאלוג הזה מתייחס לטייסי קרב אנושיים שנדחקו החוצה על ידי הטכנולוגיה המודרנית, הוא מתאים גם לקריירה של קרוז עצמו. אחד השחקנים המובילים האחרונים בהוליווד, קרוז הצליח לשמר קריירה ארוכת שנים לאורך תעשייה משתנה ללא הפסקה.

כעת יחד עם חגיגות יום הולדתו ה-60, השחקן גם הספיק לשבור מספר שיאים מרשימים. עם הכנסות של 520.8 מיליון דולר בארה"ב ו-486.1 מיליון דולר מסביב לעולם, "אהבה בשחקים: מאווריק", הפך לא רק לסרט הרווחי ביותר של השנה, שהגיע למיליארד דולר, אלא לסרט הרווחי ביותר של קרוז אי פעם – והדיח בדרך את סרטו מ-2018 "משימה בלתי אפשרית: התרסקות" (787 מיליון דולר).

נקודת ציון נוספת: קרוז הרוויח יותר ממיליארד דולר מעשרות הסרטים במהלך הקריירה שלו, לאורך כמעט ארבעה עשורים, שהחלה למעשה ב-1983 עם תפקיד הפריצה שלו ב-"שעשועים מסוכנים" (Risky Business).

קרוז מכונה לעתים קרובות כאחד מכוכבי הקולנוע האמיתיים האחרונים של הוליווד. זה נובע לא רק מאבק הכוכבים המתמשך שלו, אלא גם בעיקר בזכות העסקה שיש לו עם אולפני פרמאונט עבור "אהבה בשחקים: מאווריק".

לפי הדיווחים הוא קיבל 12.5 מיליון דולר מראש, בנוסף למעלה מ-10% ממה שמכונה "ברוטו בדולר ראשון", המונח ההוליוודי לקיצוץ בהכנסות שנאסף על ידי האולפן, הכולל בערך מחצית מהכרטיסים שנמכרו בבתי הקולנוע, בתוספת הכנסות מזכויות להציג את הסרט החל משירותי סטרימינג וחברות תעופה, ועד לרשתות טלוויזיה ברחבי העולם.

בעולם עם בתי קולנוע שהולכים ופוחתים ונהירה אימתנית לערוצי הסטרימינג, העסקה של קרוז היא חריגה על רקע התשלום הגדול מראש הטיפוסי יותר עבור סרטים בסטרימינג בלבד.

קרוז במהלך צילומי הסרט "משימה בלתי אפשרית 7" ברומא | צילום: Shutterstock

הודות לשיא החדש של מאווריק, השחקן כבר הכניס לכיסו יותר מ-50 מיליון דולר. אם הקצב יימשך כך, הוא גם יקבע שיא הכנסות חדש שנתי עבור קרוז, שהופיע לראשונה ברשימת פורבס של הסלבריטאים בעלי השכר הגבוה ביותר ב-1986, השנה שבה יצא אהבה בשחקים הראשון (Top Gun) לאקרנים.

באותה שנה הוא הופיע במקום ה-30 בדירוג עם הכנסות מוערכות של 5 מיליון דולר לאחר ניכוי עמלות ששולמו לסוכנו, למנהלו ולנציגותו המשפטית. הסרט התקבל עם ביקורות מעורבות, אך הכניס יותר מ-357 מיליון דולר ברחבי העולם, ועזר להניע את קרוז למעמד של כוכב מוביל.

הוא המשיך לככב בדירוגי הבדרנים של פורבס בשלושת העשורים הבאים, והגיע לשיא במקום ה-9 ב-2012, השנה שבה הרוויח כ-75 מיליון דולר הודות ל-"משימה בלתי אפשרית 4: קוד הצללים", ו-"ג'ק ריצ'ר", להיט אקשן נוסף בו כיכב.

שני הסרטים הרוויחו ממכירות כרטיסים גלובליות 911 מיליון דולר, כאשר משימה בלתי אפשרית 4 משך 694 מיליון דולר. עד לסרט ההמשך השנה, סרטו הרווחי ביותר היה "משימה בלתי אפשרית: התרסקות" משנת 2018, עם מכירות כרטיסים גלובליות של 787 מיליון דולר.

פורבס מעריך כי קרוז ככל הנראה יכניס יותר מ-100 מיליון דולר בסך הכל ממאווריק, בהתבסס על ההערכות לגבי הכנסות נוספות שייכנסו ממקורות אחרים כמו חברות תעופה, סטרימינג ורשתות טלוויזיה. זה יקבע שיא חדש להכנסות של שחקן מסרט בודד, שיעבור את השכר של וויל סמית' מגברים בשחור 3.

קרוז, שעורר מחלוקת בעבר כמנהיג בכנסיית הסיינטולוגיה והתגרש שלוש פעמים, כנראה הפסיד הרבה מההזדמנויות שלו בקריירה, אבל תהיה לו הזדמנות נוספת לפצות על כך בשנה הבאה, עם הסרט השביעי והלפני אחרון בסדרה, Mission: Impossible – Dead Accounting: Part 1.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן