חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
עסקאות נדל"ן ובתי מלון. ממה מורכב הונו של דונלד טראמפ? | צילום: Shutterstock
עסקאות נדל"ן ובתי מלון. ממה מורכב הונו של דונלד טראמפ? | צילום: Shutterstock

עשיר אבל פחות: כמה באמת שווה דונלד טראמפ?

הנשיא לשעבר הודח השנה מדירוג 400 עשירי ארה"ב של פורבס לאחר 25 שנה ברציפות, אך ברשותו עדיין נכסי נדל"ן רבים ברחבי ארה"ב ובעולם ומספר עסקים פרטיים שמניבים לו מיליונים. כל המספרים והנתונים מאחורי הונו של המיליארדר הפרובוקטיבי

הפוליטקאי, היזם ואיל הנדל"ן דונלד טראמפ ידוע בנטייתו לחולל מהומות תקשורתיות. בשנים האחרונות שמו לא ירד מהכותרות לפרק זמן הממושך ממספר דקות ובדרך כלל גם בהקשרים ביקורתיים במיוחד.

בעת האחרונה ישנו הלך וגבר העיסוק גם בהונו המצטמצם ובחובותיו של טראמפ הקשורים בנכסיו השונים ברחבי העולם, עובדות שמבקריו מזכירים חדשות לבקרים לצד הכרזות כי המיליארדר כבר אינו עשיר כפי שהיה בעבר. ולראייה, השנה הנתונים אכן שיחקו לרעתו של טראמפ והוא נעדר לראשונה מזה 25 שנה מרשימת עשירי ארה"ב של מגזין פורבס.

אז כמה באמת הוא שווה? נכון להיום, על פי הנתונים העדכניים שהגיעו לידי מגזין פורבס, הונו הכולל של טראמפ נאמד בכ-2.5 מיליארד דולר, מה שלא הספיק לו כאמור כדי להצטרף לדירוג 400 עשירי ארה"ב (רף הכניסה לרשימה השנה עמד על 2.9 מיליארד דולר).

כידוע, את רוב הונו, כ-1.1 מיליארד דולר מהונו הכולל, טראמפ גרף לכיסו מעסקי הנדל"ן הענפים שלו בניו יורק. נכון להיום בבעלותו לא פחות מתשעה נכסים בתפוח הגדול, בתוכם מספר מלונות ובנייני משרדים הנושאים את שמו.

בנוסף, לטראמפ נכסים ועסקים רבים הממוקמים מחוץ לניו יורק ששווים יחד כ-310 מיליון דולר. ראשית ישנו בניין משרדים גדול שטראמפ רכש כ-30% ממנו בקליפורניה, וערכו עומד על כ-257 מיליון דולר. בנוסף, בבעלותו מלון פופולרי בלאס וגאס בשווי 116 מיליון דולר, רשת יקבים בקליפורניה בשווי 30 מיליון דולר, מלון בוושינגטון הבירה בשווי 173 מיליון דולר ומלון נוסף בשיקגו בשווי 55 מיליון דולר.

מגדל טראמפ. ממקד את רוב כוחו בניו יורק | צילום: Shutterstock
מגדל טראמפ. ממקד את רוב כוחו בניו יורק | צילום: Shutterstock

למרות שנת הקורונה שפגעה קשות בעסקי התיירות והמלונאות, טראמפ עדיין יכול לזקוף לטובתו כ-650 מיליון דולר הודות למלונות ואתרי הגולף והנופש שבבעלותו. בין האתרים המרכזיים ברשימת הנכסים שלו בתחום ניתן למצוא את מועדון הגולף הפרטי Mar-a-Lago שבפאלם ביץ' שבפלורידה, ששווה לא פחות מ-300 מיליון דולר.

בנוסף, לטראמפ כ-10 מסלולי גולף הפרושים על פני 6 מדינות ברחבי ארה"ב, ששווים יחד 199 מיליון דולר. לצד אלו ישנם שלושה נכסי גולף נוספים בסקוטלד ובאירלנד בשווי 81 מיליון דולר, מלון בקליפורניה בשווי 55 מיליון דולר ואתרי נופש קטנים יותר במיאמי ובלוס אנגל'ס ששווים יחד 156 מיליון דולר. יש לציין כי בחלק מהנכסים, טראמפ מחזיק בחובות בשווי מיליוני דולרים, כך למשל בדירות הנופש במיאמי ומועדוני הנופש בארה"ב.

מחזיק את הקלפים קרוב לחזה

כ-450 מיליון דולר מהונו של טראמפ ניתן לזקוף לזכות נכסיו האישיים. נכון להיום, על פי נתוני פורבס, הנשיא לשעבר מחזיק 296 מיליון דולר בנכסים נזילים, לצד כמה בתים פרטיים בפלורידה, ניו יורק והוואי. למיליארדר שלושה בתים בפאלם ביץ' בשווי כולל של 52 מיליון דולר, פנטהאוז רחב ידיים במגדל טראמפ בניו יורק בשווי 46 מיליון דולר, אחוזת ענק בבדפורד שבמדינת ניו יורק בשווי 24 מיליון דולר ובית על אי פרטי בהוואי בשווי 13 מיליון דולר. כמו כן, טראמפ מחזיק בהליקופטר ושני מטוסים פרטיים ששווים יחד 14 מיליון דולר.

טראמפ מול אתר הגולף שלו בסקוטלנד | צילום: Shutterstock
טראמפ מול אתר הגולף שבבעלותו בסקוטלנד | צילום: Shutterstock

החלק הנמוך ביותר מעוגת ההכנסות של טראמפ נכון להיום מגיע הודות לעסקי הניהול והמותג האישי שלו, ששווים על פי ניתוח פורבס 58 מיליון דולר. כמו כן, לא תועדו כל חובות על העסק נכון להיום.

יש לציין כי ייתכן שטראמפ עומד בפני שינוי חיובי במיוחד במצבו הכלכלי לאחר שהודיע לאחרונה על כוונתו להיכנס גם לעולם הרשתות החברתיות על ידי מיזוג עם חברת ספאק, מה שלפי הערכות האנליסטים והמומחים צפוי להקפיץ את הונו לסכום גבוה יותר משהיה אי פעם. כזכור, לאחר ההודעה על הקמת הרשת החברתית החדשה, מניות חברת הספאק Digital World Acquisition Corp זינקו בכאלף אחוז, השווים כ-8.2 מיליארד דולר. לפי ההערכות, טראמפ צפוי להחזיק ביותר ממחצית מאחוזי החברה החדשה לאחר המיזוג.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן